V strane Smer-SD podľa vicepremiéra Rašiho nie je napätie a Pellegrini bude na kandidátke

Peter Pellegrini, Richard Raši
Predseda vlády SR Peter Pellegrini a podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

Predseda vlády Peter Pellegrini potiahne fungovanie kabinetu až do parlamentných volieb a bude na kandidátke strany Smer-SD.

Novinárom to pred stredajším rokovaním vlády povedal podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši.

Pellegrini chýbal na krajskej rade

Vicepremiér tak reagoval na otázky o medializovanom stretnutí Krajskej rady strany Smer-SD v Bratislave, kam Pellegrini neprišiel.

„Ani ja som nebol na všetkých krajských snemoch, pretože mi to pracovný program nedovolil. Pravdepodobne to bolo príčinou aj u predsedu vlády. Určite to neznamená nič,“ povedal Raši.

„Som presvedčený, že Peter Pellegrini potiahne vládu ako podpredseda strany Smer-SD do parlamentných volieb a bude na kandidátke,“ dodal Raši.

Ficovo video k Mazurekovi

Novinári sa ho pýtali aj na nedávne video predsedu Smeru Roberta Fica (Smer-SD), v ktorom komentoval rozhodnutie súdu v prípade už exposlanca Národnej rady SR Milana Mazureka.

Podľa Rašiho išlo v tomto prípade iba o zlý výber slov, sám sa s názormi Mazureka nestotožňuje.

„Som presvedčený, že Robert Fico to nemyslel tak, ako to bolo interpretované v médiách. Skôr tie slová boli mienené inak, zrejme bol použitý zlý slovosled. Určite si ja ako osoba nemyslím to, čo pán Mazurek,“ uzavrel Raši.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom