V strane Smer-SD si podľa Tomáša nevedia predstaviť, že premiérom bude Matovič alebo Sulík

Erik Tomáš
Poslanec NR SR za stranu Smer-SD Erik Tomáš. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher.

BRATISLAVA 8. augusta (WebNoviny.sk) – Smeru-SD podľa poslanca NR SR za túto stranu Erika Tomáša vždy pomohlo pôsobenie v opozícii, ale aktuálne ukazuje, že sa vie nadýchnuť aj vo vláde.

Ako povedal Tomáš v rozhovore pre agentúru SITA, voliči v ďalších voľbách rozhodnú, či v nej aj zostane. „Ak si niekto vie predstaviť, že predsedom vlády bude Igor Matovič, alebo Richard Sulík, ministrom obrany Ľubomír Galko, ktorý odpočúval novinárov a chcel aj mňa ako hovorcu opozičnej strany. Ministerkou zdravotníctva Jana Cigániková, nech sa páči, my si to predstaviť nevieme,“ vyhlásil Tomáš.

Podľa Tomáša Smer nemá žiadny problém s kritikou, ak sa otvorí relevantná negatívna téma. „To, čo nám prekáža, je dvojaký meter v prístupe niektorých médií k predstaviteľom Smeru a opozície, ale predovšetkým k prezidentovi. Povedzme si úprimne, čo by sa dialo s Robertom Ficom v médiách, ak by sa ukázalo, že jeho firma si chcela uplatniť nelegálnu vratku DPH, alebo že využíva vládne lietadlo na súkromné lety do Popradu? Trhali by ho na kusy. Čo by sa dialo s Martinom Glváčom, keby ako minister odpočúval novinárov? Mohol by sedieť v parlamente? Asi nie,“ zdôraznil Tomáš.

Súboj s opozíciou je podľa Tomáša prirodzený. „A potom, čo sa prezident už ani netají svojimi straníckymi ambíciami, je v poriadku aj politický súboj s prezidentom,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erik TomášIgor MatovičJana CigánikováĽubomír GalkoRichard SulíkRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD