V strednej Európe vyčíňa Mortimer, silný vietor hrozí aj na Slovensku a od štvrtka sa ochladí

vietor, dážď, jeseň
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Na väčšine územia Slovenska je v pondelok vydaná výstraha 1. stupňa pred vetrom. Výstraha 2. stupňa platí pre severné okresy Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a Poprad.

Na horách búrlivý vietor až víchrica

Cez našu oblasť bude postupovať ďalej na juhovýchod studený front spojený s hlbokou tlakovou nížou, ktorej stred sa presúva zo Severného mora nad Pobaltie.

V horách sa očakáva búrlivý vietor až víchrica. Juhozápadný až západný vietor postupne zosilnie na 6 až 14 m/s (20 až 50 km/h), v nárazoch miestami 17 až 23 m/s (60 až 85 km/h). Informuje o tom portál Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ).

V strednej Európe vyčíňa Mortimer

Podľa portálu www.imeteo.sk sa do strednej Európy dostala hlboká tlaková níž s názvom Mortimer. Priniesla silný vietor do oblasti Nemecka, v priebehu dneška podľa portálu postúpi aj nad naše územie. „Prinesie dážď, no najmä silný nárazový vietor, ktorý môže na horách dosahovať silu víchrice,“ informuje spomínaný web.

SHMÚ v pondelokk očakáva najvyššiu dennú teplotu 19 až 24 stupňov Celzia, v Žilinskom kraji a pod Tatrami okolo 17 stupňov. Ešte v utorok dosiahnu najvyššie teploty na Slovensku 24 stupňov, v stredu 23 stupňov. Vo štvrtok sa má ochladiť – najvyššia denná teplota bude 10 až 15 stupňov.

Meteorológovia predpovedajú na tento týždeň na viacerých miestach dážď, prehánky, ojedinele aj búrky. Od štvrtka má vo vyšších polohách padať sneh.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom