V stredu ožijú Košariská spomienkami a históriou

Košariská
Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 20. júla (WEBNOVINY) – V stredu ožijú Košariská spomienkami a národnou históriou. Pred 130 rokmi sa tu totiž narodil Milan Rastislav Štefánik, jedna z najvýznamnejších osobností novodobých slovenských dejín. Slovenské národné múzeum, ktoré má v Košariskách svoje pracovisko – Múzeum M. R. Štefánika so sídlom v Štefánikovom rodnom dome, si pripomenie výročie jeho narodenia odhalením tabule pripomínajúcej zápis rodného domu do zoznamu Európskeho kultúrneho dedičstva, ako aj prijatím darov z rúk prezidenta SR Ivana Gašparoviča a generálneho riaditeľa SND Ondreja Šotha.

V sobotu 24. júla 2010 navštívi SNM-Múzeum M. R. Štefánika v Košariskách prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič, ktorý odovzdá do zbierok múzea bronzovú bustu generála Štefánika – dar od čínskeho prezidenta Chu Ťin-Tchaa. Účasť prisľúbil aj minister kultúry SR Daniel Krajcer.

Slovenské národné múzeum – Múzeum Slovenských národných rád s expozíciou v Múzeu M. R. Štefánika sa tiež zapojilo do osláv výročia narodenia M. R. Štefánika. Maratón plný zaujímavých podujatí – hudobných a tanečných vystúpení, filmových prezentácií, ale aj pozorovania oblohy spojenej s výkladom profesionálnych astronómov sa uskutoční od 23. do 25. júla 2010.

Múzeum Milana Rastislava Štefánika v Košariskách je súčasťou Slovenského národného múzea – Múzea Slovenských národných rád. Bolo otvorené v roku 1990 v rodnom dome M. R. Štefánika. Od roku 2005 je k dispozícii návštevníkom nová expozícia, ktorá má memoriálny charakter.

Agentúru SITA informovala Alena Petráková zo Slovenského národného múzea.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel KrajcerIvan GašparovičM. R. ŠtefánikMilan Rastislav Štefánik