Vo švajčiarskom Davose demonštrácie proti Svetovému ekonomickému fóru nebudú, napadlo veľa snehu

Switzerland Davos Forum
Švajčiarske mesto Davos nepovolilo demonštráciu proti Svetovému ekonomickému fóru, dôvodom je veľké množstvo snehu, ktoré podľa mesta neumožňuje podobné aktivity. 22. januára 2018. Foto: SITA/AP

DAVOS 22. januára (WebNoviny.sk) – Švajčiarske mesto Davos nepovolilo demonštráciu proti Svetovému ekonomickému fóru, ktoré sa tento týždeň v meste koná.

Dôvodom je sneh

Dôvodom, prečo davoská radnica zamietla žiadosť zo strany Sociálnodemokratickej strany Švajčiarska (SP), je veľké množstvo snehu, ktoré podľa mesta neumožňuje podobné aktivity.

„Extrémny nedostatok priestoru v súvislosti s enormným množstvom nového snehu nedovoľuje, aby sa v najbližších dňoch konalo zhromaždenie,“ uvádza sa v rozhodnutí davoskej radnice.

Vystúpi Merkelová a Trump

Davos bol v uplynulých rokoch počas konania Svetového ekonomického fóra tradične svedkom demonštrácií predovšetkým zo strany antiglobalistov. Švajčiarski sociálni demokrati plánovali tento rok zvolať demonštráciu na štvrtok. V stredu na Svetovom ekonomickom fóre vystúpi nemecká kancelárka Angela Merkelová, v piatok americký prezident Donald Trump, ktorého prejav celé rokovanie ukončí.

Na podujatí sa popri iných štátnikoch a popredných predstaviteľoch z oblasti hospodárstva zúčastnia napríklad aj britská premiérka Theresa Mayová, francúzsky prezident Emmanuel Macron či kanadský premiér Justin Trudeau.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela MerkelováDonald TrumpEmmanuel MacronJustin TrudeauTheresa Mayová
Firmy a inštitúcie Svetové ekonomické fórum