V Sýrii zabili ďalšieho iránskeho generála

Islamisti obsadili armádnu základňu, samovrah sa odpálil
Islamisti zo sýrskej odnože al-Kájdy obsadili v pondelok na úsvite armádnu základňu na severozápade Sýrie. Foto: SITA/AP

Teherán 24. októbra (WebNoviny.sk) – V Sýrii zahynul ďalší popredný veliteľ iránskych elitných Revolučných gárd. Brigádny generál Rezá Chávarí prišiel o život pri plnení svojich povinností vojenského poradcu, informovala dnes agentúra TASS.

„Bol usmrtený v noci na piatok v bojoch s teroristami-odpadlíkmi v severných častiach provincie Hamá, v strednej časti Sýrie,“ citoval TASS iránsku agentúru FARS. Podľa nej sa tak počet zabitých príslušníkov Revolučných gárd zvýšil na osem.

Agentúra FARS v piatok informovala o smrti niekdajšieho osobného strážcu bývalého iránskeho prezidenta Mahmúda Ahmadínežáda. Agentúra uviedla, že Abdolláha Bágherího Niakarího zabili v meste Aleppo na severe krajiny.

Tento mesiac zahynuli neďaleko Aleppa aj dvaja velitelia iránskych elitných Revolučných gárd, generálmajor Faršád Hasúnizáde a generál Hosejn Hamedání.

Irán je dlhoročným spojencom sýrskeho prezidenta Bašára Asada, poskytoval mu kľúčovú ekonomickú a vojenskú podporu počas celého povstania i následnej občianskej vojny. Irán vyhlasuje, že do Sýrie poslal vojenských poradcov, nie bojové jednotky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom