V Taliansku otvorili najhlbší bazén na svete

V Taliansku otvorili najhlbší bazén na svete
Foto: www.adrex.com

V talianskom meste Montegrotto Terme neďaleko Padovy sprístupnili unikátny bazén, ktorý sa stane rajom pre potápačov a nadšencov freedivingu. Bazén s názvom Y-40 má hĺbku 40 metrov a okamžite sa stal najhlbším bazénom na svete. Predchádzajúceho držiteľa svetového rekordu – bazén Nemo 33 v Bruseli – prekonal svojou hĺbkou o sedem metrov.

V Taliansku otvorili najhlbší bazén na svete
Foto: www.adrex.com

Stavba bazéna, ktorý sa dá prirovnať k výške 12-poschodovej budovy, trvala niečo vyše jedného roka. Hlavný architekt Emanuele Boaretto zakomponoval bazén do štvorhviezdičkového kúpeľného hotela Terme Millepini.

Bazén je rozdelený na niekoľko podlaží a nechýbajú v ňom ani štyri umelé jaskyne na precvičovanie rôznych potápačských techník. Do bazéna pritom nie je potrebné obliekať si neoprénové obleky – stavba je totiž napojená na termálny prameň a teplota vody sa tak pohybuje medzi 32-34°C. Vedľa bazéna je aj šesť konferenčných miestností s kapacitou 500 ľudí, ktoré je možné využiť na teoretickú výučbu.

V bazéne s objemom 4300 metrov kubických sa budú pravidelne organizovať potápačské kurzy zamerané na rekreačné aj technické potápanie. Pre tých, ktorých hlboká voda neláka, je pripravená letná terasa a kaviareň, z ktorých je možné sledovať pokroky potápačov.

www.adrex.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom