V Taliansku sa stupňuje napätie, ministerka dostala náboj

Zbraň, náboj
Foto: Ilustračné foto SITA, AP

ROME 12. decembra (WEBNOVINY) – Talianska ministerka spravodlivosti Paola Severiniová a rímsky starosta Gianni Alemanno si v pondelok našli vo svojej pošte obálky s nábojmi.

Stalo sa tak len niekoľko dní po tom, ako riaditeľa tamojšej daňovej agentúry zranila listová bomba, zatiaľ však nie je jasné, či najnovšie prípady s útokom nejako súvisia. Odosielatelia obálky pre Alemanna sa podpísali ako „Galesiho jadro pre Ozbrojených proletárov za komunizmus“, čo je narážka na ultraľavicového extrémistu Maria Galesiho, ktorý zahynul v roku 2003 pri prestrelke s políciou. K predošlému incidentu, ktorý sa odohral v piatok, sa však prihlásila ultraľavicová skupina Neformálny anarchistický zväz (FAI), ktorá sa hlási aj k zaslaniu funkčnej listovej bomby šéfovi najväčšej nemeckej banky Deutsche Bank Josefovi Ackermannovi. Ten ju dostal ešte v stredu, neutrpel však žiadne zranenia.

Kabinet nového talianskeho premiéra Maria Montiho minulý týždeň prijal balík úsporných opatrení, ktorých súčasťou sú nepopulárne zmeny v dôchodkovom systéme a zvyšovanie daní. Pohneval si tak odborové zväzy, ktoré majú v krajine veľký vplyv.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mario Monti