V Tatrách skolaboval slovenský turista, jeho život vyhasol

Nehoda, záchranári
Foto: Ilustračné foto Shutterstock

POPRAD/VYSOKÉ TATRY 9. júna (WEBNOVINY) – Pri vchode do Belianskej jaskyne v Tatranskom národnom parku v utorok zomrel 58-ročný slovenský turista. Ako informovali záchranári Horskej záchrannej služby (HZS), muž v dopoludňajších hodinách upadol do bezvedomia.

Ako agentúru SITA informoval pracovník operačného strediska HZS Vysoké Tatry – Starý Smokovec, záchranári turistu resuscitovali, postihnutému však už pomôcť nedokázali. Príčina jeho úmrtia zatiaľ nie je známa.

Hľadali ruského turistu

Záchranári Horskej záchrannej služby pomáhali aj ruskému turistovi, ktorý strávil noc v lese. Ako informovali záchranári HZS, 25-ročný turista si v pondelok naplánoval trasu z Popradského plesa cez Sedlo pod Ostrvou na Sliezsky dom.

Po prekročení Sedla pod Ostrvou však zišiel z označeného chodníka a uviazol v hustom poraste kosodreviny. O pomoc záchranárov požiadal vo večerných hodinách prostredníctvom tiesňovej linky.

Vyslobodili ho pomocou žeriava

Záchranári HZS sa ho pokúšali lokalizovať, pátranie však bolo v tme neúspešné. O súčinnosť požiadali vrtuľník Letky Ministerstva vnútra SR. S príchodom nového dňa sa záchranárom podarilo nadviazať najskôr hlasový a následne vizuálny kontakt s uviaznutým turistom.

Mladík bol v poriadku, bez zranení. Záchranári ho pomocou palubného žeriava vyslobodili a transportovali na Štrbské pleso, odkiaľ pokračovali terénnym vozidlom do Starého Smokovca. Do pátracej akcie bolo nasadených sedem profesionálnych záchranárov HZS a Letka Ministerstva vnútra SR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HZS Horská záchranná služba