Aktualizované: V tímovej súťaži na MS v Aare pôjdu do boja i Žampa s Falatom, Slováci spoznali súperov

Matej Falat, Soňa Moravčíková, Adam Žampa
Zľava: Slovenskí lyžiari Matej Falat, Soňa Moravčíková, Adam Žampa. Foto: koláž WBN
  • aktualizované: 11. februára 21:02

AARE 11. februára (WebNoviny.sk) -Adam Žampa, Matej Falat, Soňa Moravčíková a Petra Hromcová budú reprezentovať Slovensko v utorkovej súťaži tímov na majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Aare.

V tíme nie sú Velez-Zuzulová ani Vlhová

V poradí siedma disciplína súťažného programu priniesla pred dvoma rokmi v St. Moritzi pre Slovensko nečakanú medailovú pointu.

Slováci vtedy vo vyraďovacej súťaži 16 tímov v paralelných slalomových jazdách našli premožiteľov až vo finále, keď ich Francúzi zdolali pri vyrovnanom skóre 2:2 iba o 8 stotín sekundy v redukovanom súčte najlepších jázd rýchlejších mužov a žien. Predtým si slovenskí reprezentanti poradili s Nemcami, Talianmi aj Švajčiarmi.

V súčasnom tíme už nie sú Velez-Zuzulová a Vlhová, ktoré boli pred dvoma rokmi základnými piliermi strieborného úspechu. Velez-Zuzulová vlani po ZOH v Pjongčangu ukončila kariéru a Vlhová sa maximálne sústredí na úspech v slalome a obrovskom slalome, kde aktuálne patrí medzi absolútnu svetovú špičku.

Situácia je iná ako pred dvomi rokmi

O nominácii mužskej časti slovenského tímu sa rozhodovalo v pondelok v dejisku MS medzi trojicou Andreas Žampa, Adam Žampa a Matej Falat. „Andreas nedokončil našu internú kvalifikáciu, reprezentovať bude teda Matej Falat a ja,“ informoval z Aare slovenský reprezentant Adam Žampa.

„Situácia je úplne iná ako pred dvoma rokmi. Je pochopiteľné, že Peťa Vlhová sa koncentruje na svoje výkony v slalome a ´obráku´, kde môže útočiť na medailu. Verím však, že zostávajúce dve ´baby´ dajú do toho všetko, rovnako aj my dvaja s Maťom Falatom a zajazdíme čo najlepší výsledok pre Slovensko. V paralelnom slalome nikdy vopred neviete, čo sa stane. Aj najlepší na svete môže urobiť chybu a vy môžete vďaka tomu vyhrať,“ dodal starší z bratov Žampovcov.

Tímová súťaž na MS 2019 v Aare sa začne v utorok o 16.00 h, Slováci nastúpia v 1. kole proti reprezentantom zo Slovinska.

Viac o téme —> MS v zjazdovom lyžovaní 2019

MS v alpských lyžiarskych disciplínach

  • dvojice 1. kola tímovej súťaže

Rakúsko – Argentína
Slovinsko – Slovensko
Nórsko – Česko
Taliansko – Fínsko
Francúzsko – Rusko
Nemecko – Veľká Británia
Švédsko – Kanada
Švajčiarsko – Belgicko

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaAndreas ŽampaMatej FalatPetra HromcováSoňa Moravčíková