V Tipsport lige sa darilo domácim tímom, na ľade súpera uspeli iba Liptáci

HOKEJ TL: Košice - Žilina

KOŠICE 26. novembra (WebNoviny.sk) – V hokejovej Tipsport lige boli v nedeľu na programe štyri zápasy 23. kola, v ktorých sa darilo domácim tímom.

Na ľade súpera uspel iba MHk32 Liptovský Mikuláš, ktorého triumfe na ľade Detvy rozhodol sedem minút pred koncom Patrik Koyš. Mladý útočník hral svoj prvý zápas v drese Liptákov po výmene z Košíc. Hráči Detvy neuspeli v treťom zápase po sebe a v ligovej tabuľke sú so ziskom jedenástich bodov na poslednom 10. mieste, Liptovský Mikuláš má 29 bodov a je ôsmy.

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili nad hráčmi Banskej Bystrice 2:1 po predĺžení. Po bezgólovej prvej tretine otvorili skóre v 31. min Novozámčania gólom skúseného Milana Hrušku v presilovej hre. V závere druhého dejstva vyrovnal a poslal duel do predĺženia Mário Lunter. Rozhodujúci gól strelil v 65. min útočník Eduard Šimun. Domáci hokejisti triumfom nad úradujúcim majstrom prerušili sériu piatich prehier.

HK Orange „20“ 18 3 0 1 1 2 11 34:80 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Výborná druhá tretina „oceliarov“

Košičania triumfovali nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina 5:2 a to vďaka výbornej druhej tretine, ktorú ovládli 4:1. Domáci viedli v 30. min už 4:0 zásluhou presných zásahov Mareka Hovorku, Ladislava Nagya, Petra Boltuna a Petra Kafku, ktorý skóroval v oslabení.

Žilinčania strelili svoj gól v 31. min z hokejky Tomáša Klimentu. Ešte v prostrednej časti hry zveľadil náskok Košíc druhým gólom v zápase Kafka. V záverečnej tretine stanovil rezultát útočník Žiliny Lukáš Handlovský. Hokejisti Žiliny neuspeli už v piatom zápase po sebe.

Zvolen otočil zápas

Zvolenčania zvíťazili nad hráčmi HK Poprad 4:2. Podtatranci po druhej tretine viedli 2:1 gólmi Samuela Mlynaroviča a Petra Königa, za domácich sa presadil v presilovke Milan Kytnár. Zvolen otočil duel v priebehu 59 sekúnd tretej tretiny, keď skórovali Nicholas Rory Ross a Tomáš Bokroš.

Víťazstvo domácich spečatil 55 sekúnd pred treťou sirénou Timothy James Coffman. Zvolenčania triumfovali tretíkrát po sebe a v tabuľke im patrí piata priečka so ziskom 46 bodov. Poprad má o šesť bodov menej a je šiesty.

Tipsport liga 2017/2018 – 23. kolo

• nedeľa

HC Nové Zámky – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 31. Milan Hruška (A. Salija), 65. Šimun (Plášil) – 38. M. Lunter (T. Surový, Kubka)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Babic – Gegáň, A. Nagy

Nové Zámky: Foltán – Plášil, A. Salija, Michal Novák, M. Jass, Šimek, Milan Hruška, Štumpf, Trávniček – Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský – B. Fábry, V. Škoda, Dubec – Róbert Varga, Šimun, Lantoši – A. Tužinský, Dominik Rehák, K. Jass
Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Gründling, V. Mihálik, P. Valent, Košecký – Lamper, T. Surový, M. Lunter – Hohmann, Bubela, M. Bartánus – Brittain, Faille, Asselin – Belluš, Češík, M. Róth

HC Košice – MsHK Doxxbet Žilina 5:2 (1:0, 4:1, 0:1)
Góly: 13. Marek Hovorka (Kafka), 22. L. Nagy (Dudáš, Spilar), 27. Boltun (Spilar), 30. Kafka (B. H. Kessel, Marek Hovorka), 37. Kafka (Pacan, Marek Hovorka) – 31. Klimenta (P. Mikuš), 49. Handlovský (R. Hruška, Mendrej)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík, Štefik – Gajan, Gavalier, 3374 divákov

Košice: Habal – E. Šedivý, Dudáš, Gernát, B. H. Kessel, M. Bača, Pulli, Matejka, Michalčin – L. Nagy, Pacan, Spilar – J. Suja, Marek Hovorka, Kafka – Šoltés, Boltun, Hričina – Š. Petráš, Vrábeľ, T. Klíma
Žilina: T. Tomek – Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Michal Roman, Harant, Mendrej, Meliško – Klimenta, R. Hruška, Handlovský – J. Jurík, Švihálek. R. Tomas – Stupka, Holovič, M. Tvrdoň – Rogoň, F. Ondruš, E. Švec

HC 07 Orin Detva – MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 53. P. Koyš (R. Suchý, Paukovček)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Orolin – Bogdaň, M. Korba, 464 divákov

Detva: Verbickij – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, D. Jendroľ – Videlka, Surovka, Ščurko – Milý, Murček, Tibenský – L. Novák, Gašpar, M. Surový – Utkin, Huňady, Abramov – Matúš Chovan
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Luža, J. Tabaček, Moravčík, Pacalaj, R. Suchý, J. Nemec, Nitriansky – Kriška, M. Sukeľ, M. Uram – Rudolf Huna, Langhammer, J. Sukeľ – B. Rapáč, Paukovček, P. Koyš – Števuliak, Piatka, A. Laco

HKM Zvolen – HK Poprad 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Góly: 8. J. Kováčik (Michal Chovan) , 48. Ross (O. Steen, Drgoň), 49. T. Bokroš (J. Kováčik, Michal Chovan), 60. Coffman (Obdržálek, O. Steen) – 3. Mlynarovič (Svitana), 23. P. König (Š. Fabian, Rapáč)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jonák – Rojík, Šefčík, 1512 divákov

Zvolen: M. Šimko – Ross, Drgoň, J. Kováčik, Hraško, Wharton, Ťavoda, Andersons, T. Bokroš – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Michal Chovan, M. Kytnár, Šišovský – Síkela, L. Jurík, Matis – Martin Ďaloga, V. Fekiač, T. Török
Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, P. König, Š. Fabian, Ježek, Davydov, Dinda – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Rapáč, Heizer, Buc – Abdul, Vartovník, D. Bondra – Matúš Paločko, Lichanec, Kroták – L. Hvila