V Tipsport lige triumf „baranov“ nad Trenčínom, víťazstvo Košíc, obrat Nitry aj koniec série Zvolena

Guillaume Asselin, Patrik Luža
Zľava: Guillaume Asselin z HC´05 iClinic Banská Bystrica a Patrik Luža z HK Dukla Trenčín počas zápasu 24. kola Tipsport ligy, v ktorom "barani" na domácom ľade hladko zvíťazili 5:0. Banská Bystrica, 20. november 2018. Foto: Foto: SITA/Jakub Julény.
  • aktualizované 20. novembra 21:53

BANSKÁ BYSTRICA 20. novembra (WebNoviny.sk) – V Tipsport lige boli v utorok na programe zápasy 24. kola. Najväčšie prekvapenie sa zrodilo v Žiline, kde Liptovský Mikuláš ukončil úspešnú sériu Zvolena, pretože „bryndziari“ pred 61 divákmi prehrali 1:2.

Prvý gól padol až v druhej tretine, Liptákov poslal do vedenia Róbert Huna. Hoci v 46. min vyrovnal stav stretnutia Milan Kytnár, o 5 minút neskôr sa tešili znovu hráči MHk 32 presným zásahom Richarda Hunu v presilovej hre. Liptáci bodovali naplno po sérii troch prehier a pripravili Zvolenčanom prvý nezdar po šiestich víťazstvách po sebe.

Domáca prehra Detvy s „oceliarmi“

Košičania si po nedeľňajšej „sedmičke“ od Zvolenčanov napravili chuť v zápase proti Detve a pod Poľanou triumfovali 5:2.

„Oceliari“ začali v stretnutí oveľa lepšie a už v 9. min vyhrávali 2:0 po dvoch góloch Ladislava Nagya. Ešte predtým, ako sa k slovu dostali domáci, navýšil vedenie Košíc Dávid Šoltés. Následne sa Detve podarilo v rýchlom slede znížiť. Postarali sa o to Martin Ďaloga a Jakub Žilka. Košičania ale zvrat nepripustili a ešte pred koncom druhej tretiny šli znova do dvojgólového vedenia zásluhou Gabriela Spilara.

V poslednom dejstve videli diváci už len jeden gól, ktorý mal na svedomí Marcel Haščák. Ten iba poistil jasný triumf hostí. Detve patrí po utorku v tabuľke priebežná 9. pozícia, Košice figurujú naďalej na druhom mieste.

Piata prehra „vlkov“ za sebou

Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina podľahli domácemu Miškovcu po výsledku 4:2. Žilinčania tak nevyhrali ani v piatom súťažnom zápase za sebou.

HK Orange „20“ 19 0 0 0 0 1 18 26:95 1

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá – 3 body, víťazstvá po predĺžení – 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

V drese domácich sa predviedla najmä dvojica z druhého útoku Bálint Magosi a Alexis Loiseau. Prvý menovaný zakončil duel s bilanciou dvoch gólov a jednej asistencie a Loiseau si okrem prihrávky na prvý presný zásah stretnutia pripísal aj jeden gól v 47. minúte.

Žilinčania sa snažili s výsledkom zápasu niečo urobiť, ale ani góly Rudolfa Hunu a Mareka Hudeca na zvrat v ich prospech nestačili. Miškovec figuruje po utorkovom zápase na 11. mieste v priebežnej tabuľke. „Vlci“ sú ešte o priečku nižšie.

Shutouty Williamsa a Vošvrdu

Hokejisti Banskej Bystrice dokázali zvíťaziť nad hráčmi Trenčína vysoko 5:0. Prvý gól stretnutia videli diváci v 18. min po zakončení Erica Sellecka.

Kľúčové momenty stretnutia prišli až v druhej tretine. Postupne sa v drese „baranov“ presadili Tomáš Zigo, Gilbert Gabor, a Brock Higgs. Posledný menovaný hráč si okrem gólu pripísal na svoje konto aj dve asistencie. V treťom dejstve sa k úspešným strelcom pridal aj Andrej Šťastný.

Trenčania bystrického gólmana neprekonali a spod Urpína si odnášajú vysokú prehru, ktorá je pre nich už siedmou v posledných desiatich meraniach síl.

Jediný gól rozhodol o domácom triumfe „kamzíkov“ z Popradu nad MAC Budapešť, v 16. minúte ho strelil Marcel Petran. Maďarský tím nenadviazal pod Tatrami na sériu troch triumfov. Popradčania z posledných desiatich meraní síl prehrali iba tretie. Po 24. kole im patrí 3. priečka v tabuľke Tipsport ligy.

Nitra otočila zápas v Nových Zámkoch

Nitrania dokázali triumfovať nad rivalom MHC Mikron Nové Zámky 4:2. Domáci pritom vstúpili do tohto stretnutia úspešnejšie a už v 3. min sa ujali vedenia po góle Bajteka.

Odpoveď hostí prišla o 11 minút neskôr, keď vyrovnával Lane Scheidl. Spokojnejší napokon do kabín odchádzali Novozámčania, keď im vedenie prinavrátil v 17. min Patrik Rogoň.

K obratu „corgoňov“ zavelil v prostrednom dejstve vyrovnávajúcim gólom Róbert Lantoši a v tretej tretine zabezpečil všetky body pre Nitru Kale Kerbashian.

V posledných sekundách stretnutia ešte pridal poisťujúci gól Branislav Rapáč. Nitra sa po utorkovom zápase nachádza na 6. mieste, Nové Zámky sú s trojbodovým náskokom o priečku vyššie.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 24. kolo

• utorok

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) – hralo sa v Žiline
Góly: 38. Róbert Huna (Richard Huna, Kriška), 51. Richard Huna (Róbert Huna, Suchý) – 46. Kytnár (Zuzin, Chovan)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Vandan (Zvolen) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Soós (Maď.) – R. Gajan st., Pálkövi (Maď.), Martinko, 61 divákov

Liptovský Mikuláš: J. Hollý – R. Suchý, Kurali, Mezovský, Nádašdi, J. Nemec, Košecký, M. Bača, Fereta – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – Vybiral, A. Tamáši, M. Uram – A. Lištiak, Piatka, Hekkilä – Oško, Uhrík, L. Žiak
Zvolen: Skapski – M. Pufahl, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Ulrych, Drgoň, Pöyhönen – Handlovský, Špirko, Vandas – Obdržálek, Lušňák, Šišovský – Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin – S. Petráš, Holovič, Marcinek

HC 07 Detva – HC Košice 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Góly: 27. Martin Ďaloga (R. Gašpar, Sládok), 28. Žilka (Martin Chovan, Tibenský) – 6. L. Nagy (M. Haščák, Brophey), 9. L. Nagy (M. Haščák), 24. Šoltés (Netík), 32. Spilar (Pretnar), 46. M Haščák (Koch, Š. Petráš)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše V. Fekiač (Detva) a Pulli (Košice) obaja 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner – M. Orolin, Rojík, Chudada, 372 divákov

Detva: Zalivin – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Král, Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – Giľák, R. Gašpar, Martin Ďaloga – Žilka, P. Valent, Tibenský – M. Surový, V. Fekiač, Matúš Chovan
Košice: Habal – Koch, Pretnar, Dudáš, McDowell, Čížek, Pulli, Čížek, Šedivý, Krajňák – L. Nagy, Brophey, M. Haščák – Suja, Ignatuškin, Spilar – Šoltés, Galamboš, Netík – Š. Petráš, Klíma, Žitný

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Góly: 18. Selleck (Higgs, Asselin), 28. Zigo (Kubka, Nemčík), 36. Gabor (Higgs, Marshall), 36. Higgs (K. Sloboda), 55. A. Štastný (R. Varga)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Orolin – Šoltés, Šefčík, Majling, 2344 divákov

Banská Bystrica: Williams – B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, Nemčík, R. Varga – Asselin, Higgs, Selleck – J. Sýkora, É. Faille, T. Surový – Kabáč, Češík, Gabor – Lichanec, A. Šťastný, Zigo
Trenčín: M. Valent – Krejči, Rýgl, Luža, L. Bohunický, L. Kovář, Martiška – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – Luhový, Sádecký, Bartovič – O. Mikula, Dlouhý, T. Varga – Ján Pardavý ml., J. Švec, D. Hudec

HK Poprad – MAC Budapešť (Maď.) 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 16. Petran (Salija, S. Takáč)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Langkow (Budapešť) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Stano – Durmis, Kollár, Konštek, 479 divákov

Poprad: Vošvrda – Salija, Petran, Česánek, Š. Fabian, K. Karalahti, J. Erving – Václav, Mlynarovič, S. Takáč – P. Koyš, Zagrapan, Abdul – D. Bondra, Heizer, P. Svitana – Macík, L. Paukovček, Kundrik
Budapešť: Rajna – J. Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Fejes, Pozsgai, Bugár, Szigeti – B. Orban, C. Langkow, Bodó – Klempa, J. Brown, Dansereau – Odnoga, K. Nagy, Terbócs – Szabad, Majoross, Kreisz

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – MsHK DOXXbet Žilina 4:2 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 12. Magosi (Loiseau), 34. J. Vas (Kulmala), 46. Magosi, 47. Loiseau (Magosi) – 25. Rudolf Huna (J. Ručkay, Marek Hudec), 43. Marek Hudec (Rudolf Huna, Podešva)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Kalina – Jobbágy (Maď.) Bogdaň, Lauff, 890 divákov

Miškovec: Vay – Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó
Žilina: Fučík – Piegl, Kučný, Marek Hudec, Jankovič, Matejka, Bagin, L. Dubeň – Balej, Surovka, Hvila – Rudolf Huna, Podešva, Milý – Hrazdíra, J. Ručkay, Jenčík – Síkela, Húževka, Dominik Rehák

MHC Mikron Nové Zámky – HK Nitra – 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Góly: 3. Bajtek (T. Urban), 17. Rogoň (M. Novák, J. Jurík) – 14. Scheidl (McCormack, Kerbashian), 29. Lantoši (Mezei, McCormack), 52. Kerbashian (Morrison, Majdan), 60. B. Rapáč (Mezei, Bortňák)
vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše M. Slovák (Nitra) 10 min za vrazenie na mantinel, Zbořil (Nové Zámky) 5 + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík – Tvrdoň, Synek, Macko, 1763 divákov

Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Ľ. Buc, Hatala – Bajtek, T. Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, J. Jurík – Linet, Jakúbek, Nejezchleb – Ondrušek, B. Fábry, Slávik
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, Miroslav Pupák, Pätoprstý, Korím – Blackwater, M. Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Fominych – Hrušík, Čaládi, Buček

Viac k osobe Andrej ŠťastnýJán PardavýMarcel HaščákMichal ChovanMilan KytnárRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna
Firmy a inštitúcie DVTK Jegesmedvék MiškovecHC '05 iClinic Banská BystricaHC 07 DetvaHC KošiceHK Dukla TrenčínHK NitraHK PopradHKm ZvolenMAC BudapešťMHC Mikron Nové ZámkyMHK 32 Liptovský MikulášMsHK DOXXbet Žilina