V Tipsport lige vyhrávali domáce tímy, Nitra má na čele tabuľky trojbodový náskok

Patrik Koch, Henrich Ručkay
Henrich Ručkay z HK Nitra padá po zákroku Patrika Kocha z HC Košice počas zápasu 52. kola Tipsport ligy, v ktorom "oceliari" na ľade súpera prehrali 1:3. Nitra, 4. marec 2018. Foto: SITA/Martin Havran.

NITRA 4. marca (WebNoviny.sk) – Nedeľňajšie zápasy 52. kola Tipsport ligy boli v réžii domácich tímov, hostia nezískali ani bod.

Hokejisti Nitry zdolali hráčov Košíc. „Corgoni“ sa ujali vedenia v úvode prvej tretiny gólom Tibora Kutáleka. Na začiatku druhého dejstva sa presadil Radoslav Macík a jeho zásah sa napokon ukázal ako rozhodujúci.

O niekoľko minút totiž skorigoval Ladislav Nagy, no potom hostia už recept na domácu obranu nenašli. Naopak, v závere postil triumf domácich opäť Kutálek. Nitra figuruje na čele ligovej tabuľky.

Derby pre „kamzíkov“ z Popradu

Z podtatranského derby si tri body do tabuľky pripísali „kamzíci“ z Popradu, ktorí porazili hráčov Liptovského Mikuláša 3:2.

Popradčania väčšinu zápasu viedli, skóre otvoril 56 sekúnd pred prvou sirénou Dávid Buc. Ďalšie dva góly pridal v druhej tretine Jindřich Abdul, vždy v spolupráci s Matejom Paločkom. Liptáci dvakrát znížili na rozdiel jediného gólu, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Poprad ťahá šnúru troch víťazstiev v po sebe.

HK Orange „20“ 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Hokejisti Dukly Trenčín triumfovali presvedčivo 4:0 nad hráčmi HC Nové Zámky. „Vojaci“ sa ujali vedenia už v 3. min zásahom Petra Sojčíka, v závere úvodného dejstva zvýšil v presilovej hre Marcel Hossa.

Vedenie Dukly zveľadil po bezgólovej druhej tretine v 46. min Jozef Švec a konečný rezultát stanovil druhým zásahom v zápase Hossa. Novozámčania neuspeli už piatykrát po sebe a patrí im 9. miesto v tabuľke, ktoré znamená baráž o zotrvanie medzi slovenskou elitou. Trenčín je na 4. priečke.

Hladké triumf „baranov“ a „vlkov“

„Barani“ z Banskej Bystrice si bez problémov poradili s hráčmi poslednej Detvy 7:2. Banskobystričania si napravili chuť po piatkovej prehre na ľade rivala zo Zvolena a od úvodu neponechali nič na náhodu. Na úvodný gól Guillauma Asselina z prvej minúty v presilovke ešte dokázal odpovedať Jakub Žilka v 4. min, no ešte do konca prvej tretiny prišla smršť štyroch gólov „baranov“ a bolo prakticky rozhodnuté.

Žilina si doma poradila so Zvolenom hladko 5:0. „Vlci“ rozhodli už v prvom dejstve, ktoré ovládli 4:0, piaty zásah pridali až v záverečnom dejstve. Dvoma gólmi sa blysol Michal Švihálek, navyše pridal jednu asistenciu, keď Lukášovi Kozákovi prihral na záverečný zásah duelu. Hostia prehrali prvýkrát po štyroch zápasoch.

Hokej – Tipsport liga 2017/2018 – 52. kolo

• nedeľa

HK Nitra – HC Košice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 2. Kutálek (M. Slovák, Blackwater), 23. Macík (M. Versteeg), 58. Kutálek (M. Slovák, T. Mikúš) – 29. L. Nagy (Miklík)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, M. Novák – Kacej, Synek, 2884 divákov

Nitra: Lawson – T. Milam, Mezei, Rais, J. Milam, M. Versteeg, Ordzovenský, Miroslav Pupák, Rýgl – M. Paulovič, M. Krištof, T. Mikúš – Kutálek, M. Slovák, Blackwater – H. Ručkay, J. Ručkay, Macík – Csányi, Bradley, Kovacs
Košice: Habal – Šedivý, Čížek, Dudáš, B. Kessel, Pulli, Koch, Matejka – L. Nagy, Pacan, Miklík – Jenčík, Suja, Marek Hovorka – Šoltés, T. Klíma, Kafka – Š. Petráš, Boltun, Hričina – Koyš

HK Poprad – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Góly: 20. Buc (Vartovník, Petran), 23. Abdul (Matej Paločko), 32. Abdul (Matej Paločko) – 26. Vybiral (Nádašdi, Moravčík), 37. Rudolf Huna (Langhammer, M. Sukeľ)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Lauff – Gajan, R. Gavalier, 964 divákov

Poprad: V. Kováč – König, D. Brejčák, Petran, McDowell, Dinda, Š. Fabian, Bdžoch, Davydov – Svitana, M. Nagy, Štrauch – Buc, Heizer, Vartovník – Abdul, Matej Paločko, D. Bondra – L. Hvila, Ježek, Koky
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – J. Tabaček, Moravčík, Nemec, Gründling, Nádašdi, Mezovský, Kurali, M. Bača – A. Laco, M. Sukeľ, Vybiral – Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak – Kriška, Piatka, J. Sukeľ – Žiak, Uhrík, Lištiak

Žilina – Zvolen 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
Góly: 8. Konečný (R. Hruška, Kozák), 9. Švihálek (Mendrej, Juraško), 18. Švihálek (Ondruš), 19. Handlovský (Juraško), 43. Kozák (J. Jurík, Švihálek)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Stano – Krajčík, M. Orolín, 605 divákov

Žilina: Mikoláš – Hatala, Kozák, Michal Roman, Andersons, Mendrej, Juraško – Tvrdoň, R. Hruška, Konečný – Handlovský, Holovič, Klimenta – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Ondruš, Rogoň – Dolinajec
Zvolen: Šimko (21. MacIntyre) – Ross, Zeleňák, J. Kováčik, Ulrych, Hraško, Ťavoda, Dubeň – Flick, O. Steen, Coffman – Michal Chovan, Kytnár, Šišovský – Obrdžálek, Špirko, Matis – Martin Ďaloga, V. Fekiač, T. Török – Síkela

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 Orin Detva 7:2 (5:1, 0:1, 2:0)
Góly: 1. Asselin (Brittain, Gélinas), 8. Trecapelli (Brittain, T. Surový), 15. Gabor (Češík, Sedlák), 18. Bortňák (Hohmann, Bubela), 19. Hrnka, 45. T. Surový (Brittain), 59. Brittain (I. Ďatelinka, Hrnka) – 4. J. Žilka (E. Piačka, Murček), 38. Ščurko (Martin Chovan)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc, Štefik – M. Kollár, Rojík, 2407 divákov

Banská Bystrica: Lassila – Kubka, I. Ďatelinka, Pretnar, V. Mihálik, Delisle, Trecapelli, Gélinas, Sedlák – Hrnka, T. Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bortňák – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč
Detva: Adam Nagy (21. Hackett) – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Macejko, Vyskoč, Šimon – Belluš, R. Gašpar, L. Ščurko – Videlka, Surovka, Sitnikov – J. Žilka, Murček, E. Piačka – Róth, M. Surový, J. Milý

HK Dukla Trenčín – HC Nové Zámky 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 3. Sojčík (Starosta, Radivojevič), 20. Marcel Hossa (M. Hecl, Frühauf), 46. J. Švec (O. Mikula), 59. Marcel Hossa (M. Hecl, Pač)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich – Výleta, Šefčík, 2360 divákov

Trenčín: M. Valent – Starosta, Bačík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, Pač – Bezúch, Sojčík, Radivojevič – Marcel Hossa, Sádecký, M. Hecl – O. Mikula, R. Dlouhý, T. Varga – D. Hudec, J. Švec, Gašparovič – Deveaux
Nové Zámky: S. Baroš – M. Novák, Husák, M. Hruška, Plášil, Salija, M. Jass, Šimek – Zbořil, Šimun, Timotej Šille – V. Škoda, L. Jurík, Hřebejk – R. Varga, Š. Novotný, Fábry – Saulietis, Lorraine, Dubec – Ondrušek