V tolerancii homosexuálov aj iných skupín sa urobil krok späť a napätie rastie, tvrdí Cséfalvayová

Katarína Cséfalvayová
Poslankyňa Katarína Cséfalvayová. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

BRATISLAVA 22. septembra (WebNoviny.sk) – Slovensko urobilo podľa predsedníčky Zahraničného výboru NR SR Kataríny Cséfalvayovej v otázke tolerancie za posledných 10 rokov krok späť.

Ako upozornila v rozhovore pre agentúru SITA, podľa prieskumov vzrástla za posledných 10 rokov nenávisť voči rôznym skupinám, ako sú napríklad ľudia z menej rozvinutých krajín, židovská rodina, homosexuáli, ale dokonca aj kategórie ako ukrajinská rodina, alebo človek s mentálnym postihnutím.

„Rastúca nenávisť je hlavne o atmosfére v spoločnosti a jej zdroj vidím na internete, v nových médiách, ako sú sociálne siete, ale aj u niektorých politikov, ktorí to populisticky zneužívajú. Ak budeme xenofóbiu a nenávisť, či už s kameňom v ruke na stanici, alebo na Facebooku, odmeňovať verejnými funkciami, nepomôže nám ani policajt na každom rohu,“ povedala Cséfavayová.

Rôzne ohavné činy, ktorých sme svedkami, sú podľa predsedníčky výboru výsledkom najmä legitimizácie extrémistov vo verejnom priestore, ktorá povzbudzuje šialené indivíduá k bezočivým skutkom.

„Iróniou je, že poslanci ĽSNS na dennej báze štvú ľudí proti sebe, keď však majú niesť zodpovednosť za svoju slová a skutky, zrazu nevedia ovládať počítač, nie sú historici a číslo 1488 na šeku je len náhodným zhlukom číslic,“ uviedla predsedníčka Zahraničného výboru NR SR Katarína Cséfalvayová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Cséfalvayová
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoNR SR Národná rada Slovenskej republiky