V treťom pokračovaní El Clásico víťazstvo Barcelony

Bez názvu

MADRID 27. apríla (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v stredajšom prvom stretnutí semifinále Ligy majstrov na ihrisku Realu Madrid 2:0 (0:0) a sú jednou nohou vo finále. O obidva góly „blaugranas“ sa postaral v 77. a 87. min fenomenálny argentínsky útočník Lionel Messi. Pre 23-ročného rýchlonohého futbalistu to bol desiaty a jedenásty gól v tejto sezóne Ligy majstrov a s náskokom troch gólov vedie v tabuľke strelcov. Duel ovplyvnilo aj vylúčenie obrancu Realu Madrid Pepeho zo 61. min, keď si vyšliapol na Daniho Alvesa. Odvetný zápas je na programe v utorok 3. mája.

Katalánci triumfovali rovnako ako Manchester United v prvom semifinále LM na trávniku Schalke 2:0. Ak by sa Barcelona a Manchester prebojovali napokon do májového finále v londýnskom Wembley, stretli by sa po dvoch rokoch opäť v priamom boji o trofej v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži.

Výsledok stredajšieho prvého stretnutia semifinále futbalovej Ligy majstrov 2010/2011:

Real Madrid (Šp.) – FC Barcelona (Šp.) 0:2 (0:0)

Góly: 77. a 87. Messi, ŽK: 40. Arbeloa, 53. S. Ramos, 83. Adebayor – 44. Dani Alves, 57. Mascherano, ČK: 61. Pepe – 45.+ José Pinto na lavičke po roztržke, rozhodoval: Stark (Nem.), 80 354 divákov (vypredané)

Real Madrid: Casillas – Arbeloa, Raúl Albiol, S. Ramos, Marcelo – Xabi Alonso, Pepe, L. Diarra – Cristiano Ronaldo, Mesut Özil (46. Adebayor), Di María

Barcelona: Víctor Valdés – Dani Alves, Piqué, S. Busquets, Puyol – Xavi Hernández, Mascherano, S. Keita – Pedro Rodríguez (71. Afellay), Messi, David Villa (90. Sergi Roberto)

Real Madrid - FC Barcelona 0:2
Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v stredajšom prvom stretnutí semifinále Ligy majstrov na ihrisku Realu Madrid 2:0 (0:0) a sú jednou nohou vo finále. Foto: SITA/AP

I. polčas

Obaja aktéri začali opatrne. Prvú šancu mal hosťujúci Xavi Hernández v 4. min, keď strelou z diaľky vyskúšal pozornosť Ikera Casillasa. V 11. min sa predral po pravej strane David Villa, no ľavačkou nenamieril presne. Prvá vážnejšia príležitosť prišla v 25. min, Lionel Messi prestrčil loptu na Xaviho, ktorého tvrdú strelu Casillas stihol vyraziť. O päť minút opäť z diaľky pálil Xavi, no jeho pokus letel vysoko nad. Na konci prvého polčasu pri odchode do šatní sa strhla roztržka, pri ktorej udelil hlavný rozhodca Wolfgang Stark červenú kartu náhradnému brankárovi Barcelony Josému Pintovi.

II. polčas

Na začiatku druhého polčasu skúšal šťastie Xabi Alonso, ktorý z vlastnej polovice vystrelil, no netrafil svätyňu „blaugranas“. V 53. min videl Sérgio Ramos za faul na Messiho žltú kartu a nebude môcť hrať v odvetnom stretnutí. V 61. min fauloval Pepe „šlapákom“ Daniho Alvesa a za svoj prečin putoval predčasne pod sprchy. Barcelona mala v 68. min najväčšiu šancu v zápase, Xavi pred hranicou pokutového územia posunul na ľavú stranu Villovi, ktorý vypálil, Casillas len s námahou vyrazil a hlavičkou ešte dorážal Pedro Rodríguez. V 75. min mal šancu na skórovanie z priameho kopu Cristiano Ronaldo, no svoj pokus z 33 m poslal ponad Valdésovu bránku. O dve minúty prišla prvá gólová situácia, striedajúci Ibrahim Afellay využil zaváhanie Marcela na ľavej strane, vbehol do šestnástky, pred bránku nacentroval Messimu a ten z dvoch metrov rozvlnil sieť za Casillasom – 0:1. O desať minút pridal Messi svoj druhý gól, keď sa po peknej individuálnej akcii dokázal presadiť strelou k vzdialenejšej žrdi – 0:2. Do konca duelu sa už nič vážnejšie neudialo a Barcelona si zo štadióna Santiaga Bernabéua odniesla cenné víťazstvo.

77 min. Messi: Real Madrid – FC Barcelona 0:1

Viac k osobe Cristiano RonaldoDani AlvesDavid VillaLionel MessiMesut ÖzilPedro RodríguezSergio RamosVíctor ValdésXabi AlonsoXavi Hernández