V Triple Gold Clube je 25 členov

Jaromír Jágr
Foto: SITA/AP

Naposledy sa medzi hokejovú „smotánku“ dostal kanadský útočník Patrice Bergeron, ktorý triumfoval s tímom zámorskej NHL Boston Bruins v play-off zámorskej profiligy v roku 2011. V tíme vlaňajších majstrov sveta z Ruska síce boli držitelia Stanleyho pohára, ale žiaden olympijský víťaz.

V Triple Gold Clube je v súčasnosti deväť Švédov, osem Kanaďanov, šesť Rusov a dvaja Česi. Ako najmladší sa do prestížneho klubu dostal Kanaďan Jonathan Toews, ktorý zlatú trojkorunu získal v roku 2010 vo veku 22 rokov a 42 dní. Okrem 25 hokejistov sa všetky potrebné ocenenia podarilo pozbierať aj jednému trénerovi – Kanaďanovi Mikovi Babcockovi.

Prehľad hokejistov so zlatou trojkorunou (triumf na OH aj MS a zisk Stanleyho pohára):

Jaromír Jágr (ČR), Jiří Šlégr (ČR), Scott Niedermayer (Kan.), Brendan Shanahan (Kan.), Joe Sakic (Kan.), Rob Blake (Kan.), Chris Pronger (Kan.), Thomas Jönsson (Švéd.), Hakan Loob (Švéd.), Mats Näslund (Švéd.), Peter Forsberg (Švéd.), Nicklas Lidström (Švéd.), Fredrik Modin (Švéd.), Valerij Kamenskij (Rus.), Alexej Gusarov (Rus.), Viačeslav Fetisov (Rus.), Igor Larionov (Rus.), Alexander Mogiľnyj (Rus.), Vladimir Malachov (Rus.), Henrik Zetterberg (Švéd.), Niklas Kronwall (Švéd.), Mikael Samuelsson (Švéd.), Eric Staal (Kan.), Jonathan Toews (Kan.), Patrice Bergeron (Kan.)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Brendan ShanahanEric StaalHenrik ZetterbergJaromír Jágrjonathan toewsNicklas LidströmPatrice BergeronPeter ForsbergRob BlakeScott NiedermayerViačeslav Fetisov