V Trnave odštartovali výstavbu nového futbalového štadióna

Výstavba nového štadióna v Trnave
Predseda vlády SR Robert Fico (v strede) počas slávnostného poklepania základného kameňa nového trnavského futbalového Štadiónu Antona Malatinského za účasti predstaviteľov spoločnosti City-Aréna Trnava, futbalového klubu Sparta Trnava a mesta Trnava. Trnava, 20. september 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Výstavbu nového futbalového štadióna v Trnave odštartovali v piatok poklepaním základného kameňa a zápasom legiend Spartaka Trnava a československého futbalu.

Štadión Antona Malatinského stavia spoločnosť City-Arena, po dokončení v máji 2015 ho odovzdá do majetku mesta. V memorande o spolupráci, ktoré v minulosti podpísali primátor Trnavy Vladimír Butko a predseda predstavenstva City-Arena Pavol Adamec, deklaroval investor záujem investovať do celého projektu 76 miliónov eur, do samotného štadióna 13 -15 miliónov eur.

Na futbalový štadión prispeje prostredníctvom Slovenského futbalového zväzu aj štát dotáciou 13 miliónov eur, čo by znamenalo prefinancovanie prakticky celej športovej časti projektu. Podľa Adamca to tak však nie je.

Obrazom: Poklepanie základného kameňa nového trnavského futbalového štadióna

My sme sa zaviazali, že odovzdáme technické zhodnotenie štadióna v hodnote 13 – 15 miliónov eur. Hodnota samotnej výstavby sa pohybuje do 30 miliónov eur, po optimalizácii je to aktuálne 27 miliónov eur,“ povedal Adamec. Celkové náklady na komerčno-športový komplex po optimalizácii odhadol na 72 miliónov eur. Na stranu investora sa postavil aj šéf Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik, podľa ktorého sa štadión takej úrovne, ako bude v Trnave, nedá postaviť za 15 miliónov.

Vedľa športového areálu vybuduje sesterská spoločnosť City-Arena Plus obchodné centrum s administratívnymi priestormi, multikinom a dvojpodlažným podzemným parkoviskom pre tisícku áut. Na výstavbe celého komplexu bude podľa Adamca pracovať podľa jednotlivých fáz od 500 do 1 000 ľudí, po jeho dostavbe bude v jeho prevádzkach zamestnaných asi 400 ľudí. Aj keď štadión zostane v majetku mesta, parkovacie miesta budú len v súkromnej, komerčnej časti. Primátor Butko to nepovažuje za problém.

Výstavba nového štadióna v Trnave
Foto: SITA/Ivan Kopčáni

Základný kameň v piatok kladivkom poklepal okrem iných aj predseda vlády Robert Fico, ktorý vyhlásil, že berie politickú zodpovednosť za uvoľnenie 45 miliónov eur v najbližších desiatich rokoch na modernizáciu futbalových štadiónov na Slovensku. Podľa materiálov, ktoré videl, označil trnavský štadión za jeden z najmodernejších v Európe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KováčikRobert FicoVladimír Butko
Firmy a inštitúcie FC Spartak Trnava