V troskách zmiznutého lietadla našli mŕtve telo futbalistu Emiliana Salu, potvrdila polícia

Emiliano Sala
Zosnulý futbalista Emiliano Sala. Foto: SITA/AP

LONDÝN 8. februára (WebNoviny.sk) – Viac ako dva týždne po tom, ako sa lietadlo na palube s Emilianom Salom zrútilo do Lamanšského prielivu, polícia oznámila, že telo nájdené v troskách na morskom dne bol argentínsky futbalista.

Druhého pasažiera ešte nenašli

„Tieto správy sú také bolestivé. Úprimnú sústrasť rodine, priateľom a spoluhráčom Emiliana Salu. V tejto ťažkej chvíli sme s vami,“ napísal na twitteri prezident Argentíny Mauricio Macri. Pátracie tímy stále nenašli telo druhého pasažiera – pilota Davida Ibbotsona.

Lietadlo, ktoré zmizlo z radarov nad Lamanšským prielivom, objavili pred niekoľkými dňami na morskom dne v hĺbke 63 metrov. Najväčším prekvapením bolo, že tam bol takmer celý stroj.

Krátko po jeho objavení zverejnili svetové médiá fotografiu vraku lietadla, v ktorom sa podľa informácií od pátracieho tímu nachádzalo aj jedno jasne viditeľné telo.

Zorganizovali súkromné pátranie

Emiliano Sala letel ešte 21. januára večer z francúzskeho Nantes do waleského Cardiffu, kde niekoľko dní predtým podpísal kontrakt s tamojším účastníkom anglickej Premier League – tímom City. Súkromné lietadlo PA-46 Malibu sa však nad Lamanšským prielivom stratilo.

Keď prelietavalo nad oblasťou ostrova Guernsey, došlo k prerušeniu spojenia a následne zmizlo z radarov. Oficiálne pátranie po dvojici mužov trvalo tri dni, potom ho príslušné britské úrady ukončili.

Salova rodina sa s tým nechcela zmieriť a zorganizovala súkromné pátranie. Jeho vedením poverili uznávaného experta Davida Mearnsa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emiliano Sala