V Tunisku zatkli 12 podozrivých v súvislosti s útokom v Súse

Teroristi zaútočili na tuniské letovisko, zomreli desiatky ľudí
Na pláži pred jedným z hotelov v blízkosti tuniského mesta Súsa sa odohrala streľba. Útok si vyžiadal desiatky obetí, medzi ktorými je aj najmenej jeden útočník. Foto: SITA/AP

TUNIS 2. júla (WEBNOVINY) – Tuniské úrady zadržali 12 podozrivých osôb v súvislosti s piatkovým útokom na hotel v letovisku Súsa, pri ktorom zahynulo 39 ľudí vrátane útočníka. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Reuters.

„Ide o skupinu, ktorá absolvovala výcvik v Líbyi, a ktorej členovia mali rovnaký cieľ. Dvaja z nich zaútočili (v marci) na múzeum Bardo a jeden v Súse,“ uviedol v noci zo stredy na štvrtok pred novinármi tuniský minister pre vzťahy s parlamentom Lazhar Akrimí.

Podľa jeho slov sa polícia snaží v súvislosti s atentátom v Súse zadržať ďalšie dve osoby.

Pri krvavom útoku na pláž tuniského hotela v Súse zahynulo najmenej 30 občanov Británie. Ďalší pochádzali z Belgicka, Írska, Nemecka, Portugalska a Ruska; medzi obeťami neboli žiadni Tunisania. K zodpovednosti za atentát sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát (IS).

Obrazom:Teroristi zaútočili na tuniské letovisko, zomreli desiatky ľudí

Obrazom: Vládny špeciál priviezol Slovákov z Tuniska

Útočník Sajfuddín Rizkí, ktorý turistov zastrelil, absolvoval koncom roka 2014 výcvik v tábore džihádistov v Líbyi. Vyčíňanie strelca trvalo približne pol hodiny, potom ho pri hoteli zneškodnila polícia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Islamský štát