V USA sa vykoľajil vlak,evakuovali tisíce ľudí

Po vykoľajení vlaku s chemikáliami evakuovali tisíce ľudí
Foto: SITA/ AP

MARYVILLE 2. júla (WEBNOVINY) – Americké úrady v noci na štvrtok evakuovali niekoľko tisíc ľudí z okolia železničnej trate na východe štátu Tennessee, kde sa vykoľajil a vznietil najmenej jeden vozeň nákladného vlaku prepravujúceho horľavú a toxickú látku.

Podľa dôstojníka hasičského zboru v okrese Blount, na ktorého sa odvoláva tlačová agentúra AP, prijali hlásenie o nehode v stredu krátko pred polnocou miestneho času a požiar sa do východu slnka stále nepodarilo uhasiť.

Poručík Johnny Leatherwood informoval, že okrem približne 5000 ľudí evakuovali aj viacero miestnych podnikov. V súvislosti s udalosťou podľa neho nezaznamenali žiadne obete na životoch, šiesti alebo siedmi policajti sa však museli podrobiť dekontaminácii. Leatherwood nevedel uviesť, koľko vozňov sa vykoľajilo ani akú látku súprava spoločnosti CSX prepravovala.

Spoločnosť CSX vo vyhlásení uviedla, že vykoľajený vozeň viezol látku akrylonitril, používanú na rôzne priemyselné účely, okrem iného výrobu plastov. Ide o horľavú látku, ktorá je nebezpečná v prípade vdýchnutia, dodala.

Úrad okresného šerifa v ranných hodinách prostredníctvom siete Facebook oznámil, že evakuácia môže trvať 24 až 48 hodín. Obyvateľov dočasne presunuli do priestorov miestnej školy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom