V úvodnom zápase nového ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy triumf obhajcu z Petrohradu

SKA Petrohrad
Hráči SKA Petrohrad. Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd

MOSKVA 1. septembra (WebNoviny.sk) – Hráči SKA Petrohrad zvíťazili v sobotňajšom otváracom stretnutí 11. ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Ak Bars Kazaň 6:1. Skóre duelu otvoril v 4. min švédsky obranca hostí Patrik Hersley.

Obhajca titulu v 28. min síce vyrovnal zásluhou Alberta Jarullina, ale Petrohrad ešte do konca druhej tretiny pridal dva góly. Úspešnými strelcami boli Nikita Gusev a Viktor Tichonov. V záverečnej 20-minútovke sa ešte presadili ďalší hráči SKA Iľja Kablukov, Nikolaj Prochorkin a Naiľ Jakupov.

Výsledok sobotňajšieho úvodného zápasu nového ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Ak Bars Kazaň – SKA Petrohrad 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)
Góly: 28. Jarullin – 4. Hersley, 30. N. Gusev, 34. V. Tichonov, 44. Kablukov, 54. Prochorkin, 58. Jakupov