V Zakopanom súťažili tímy, triumf si vyskákali Nemci

Freund
Severin Freund Foto: SITA/AP

ZAKOPANÉ 17. januára (WEBNOVINY) – Sobotňajšiu súťaž družstiev v rámci Svetového pohára v skokoch na lyžiach v poľskom Zakopanom vyhralo kvarteto Nemecka pred Rakúskom a Slovinskom.

Nemci v zložení Michael Neumayer, Marinus Kraus, Richard Freitag a Severin Freund získali v dvojkolovej súťaži na mostíku HS-134 od rozhodcov 1050,6 bodu. Druhí Rakúšania zaostali takmer o 15 bodov. Tretiu priečku si vybojovali Slovinci, ktorí tesne zdolali Nórov.

Víťazní Nemci sú úradujúci olympijskí šampióni zo Soči 2014. Vtedy skákali v zložení Andreas Wank, Marinus Kraus, Andreas Wellinger, Severin Freund.