V zápase finálovej série 1.HL víťazstvo Prešova

Bez názvu
HC Prešov 07 Foto: SITA/Viktor Zamborský

PIEŠŤANY 9. marca (WEBNOVINY) – V utorňajšom piatom stretnutí finálovej série play-off I. slovenskej hokejovej ligy (druhá najvyššia súťaž) zvíťazili hokejisti Prešova na ľade Piešťan 2:0 a v sérii, ktorá sa hrá na štyri víťazstvá, znížili stav na 2:3. Obidva góly „východniarov“ padli v prvej dvadsaťminútovke. V 6. min sa presadil hrajúci prezident klubu René Pucher, v poslednej minúte prvej tretiny ešte stihol zvýšiť vedenie Prešova Vladimír Kubus. Ďalší duel série je naplánovaný na štvrtok 11. marca so začiatkom o 18.00 h na prešovskom ľade. Úspešnejšie mužstvo z finále I. ligy potom nastúpi v baráži o účasť v extralige 2010/2011 proti Žiline, desiatemu tímu najvyššej súťaže.

Výsledok – utorok – finále play-off I. hokejovej ligy (hrá sa na štyri víťazstvá):

ŠHK 37 Piešťany – HC Prešov 07 0:2 (0:2, 0:0, 0:0) – stav série 3:2

Góly: 6. R. Pucher, 20. Kubus

Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Gabriel Kövér 5+DKZ za napadnutie, Tomáš Troliga (obaja Piešťany) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Stano, Moravec, 1472 divákov.