V Žiline sa vykoľajil osobný vlak, spoje budú meškať

Na žilinskej vlakovej stanici sa vykoľajil osobný vlak.
Príčiny nehody sa vyšetrujú. Foto: SITA/ŽSR

BRATISLAVA 26. novembra (WebNoviny.sk) – Na žilinskej vlakovej stanici sa v sobotu vykoľajil osobný vlak. Pri nehode sa nik nezranil, no všetky vlaky prechádzajúce cez Žilinu budú meškať, agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková.

Osobný vlak ŽSR sa na železničnej stanici Žilina vykoľajil o 13:50, keď smeroval zo Žiliny do Čadce. Pri odchode sa na výhybke vykoľajil rušeň aj všetky štyri vozne vlakovej súpravy. „Pri nehode sa našťastie nikto nezranil, všetci cestujúci sa dostali bezpečne z vlaku a vrátili sa späť do železničnej stanice,“ uviedla v tlačovej správe hovorkyňa železníc.

ŽSR okamžite začali odstraňovať následky nehody, a to aj s pomocou špeciálneho žeriavu. Až do ich odstránenia je „prejazd vlakov cez železničnú stanicu Žilina je možný, avšak bolo treba úplne preorganizovať dopravu v železničnej stanici Žilina, v dôsledku čoho musia cestujúci počítať s meškaním“, dodala Pavliková.

Príčiny nehody sa vyšetrujú a výška škody zatiaľ nie je známa. „Železnice Slovenskej republiky sa ospravedlňujú cestujúcim za spôsobené komplikácie a robia všetko pre odstránenie vykoľajeného vlaku a opravu,“ dodáva sa v tlačovej správe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky