Václav Klaus kritizoval Bosáka, ten potom prezidenta vysmial

Vtipné fotografie za rok 2011
Prezident Českej republiky Václav Klaus počas TB na jubilejnom 20. summite prezidentov V4 vo Visegráde. Maďarsko, Visegrád, 8. október 2011 Foto: SITA/Diana Černáková

PRAHA 21. júna (WEBNOVINY) – Do názorovej výmeny, ktorá vznikla medzi českým prezidentom Václavom Klausom a športovým komentátorom Českej televízie Jaromírom Bosákom, sa zapojil aj hovorca prezidenta Radim Ochvat, ktorý si svojho zamestnávateľa zastal v Lidových novinách.

Po zápase Česko – Poľsko na ME 2012 prezident Klaus kritizoval komentátorov a hostí v štúdiu Českej televízie, pretože sa mu nepáčil spôsob, akým rozoberali priebeh tohto dôležitého zápasu.

Klausovi padlo zaťažko, že si futbaloví odborníci v štúdiu s moderátorom nevšimli veľkú šancu poľského tímu, ktorú v závere zápasu zmaril obranca Michal Kadlec. Aj vďaka jeho zákroku Česi Poľsko zdolali a postúpili do štvrťfinále šampionátu.

„Štvrť hodiny zápas komentovali tí najväčší experti a o všetkom mleli piate cez deviate, čo sa v tom zápase odohrávalo, ale túto vec nespomenuli, z čoho som bol absolútne šokovaný,“ povedala česká hlava štátu pre Rádiožurnál Českého rozhlasu.

Obrazom: Česi zdolali Poľsko 1:0

Na to však zareagoval populárny komentátor Jaromír Bosák a na Twitter napísal: „Sláva, máme ďalšieho experta. Václav Klaus sa prihlásil o prácu v našom štúdiu. Začneme pomaly v lige v Příbrame a potom sa uvidí.“

Bosákove vyjadrenie na sociálnej sieti donútilo reagovať Klausovho tlačového hovorcu Radima Ochvata, ktorý sa nadriadeného zastal a pokračoval v kritike najpopulárnejšieho komentátora v Česku.

„Pána Bosáka je predsa v štúdiu veľká škoda. Už by si mal raz konečne naleštiť kopačky, obliecť si dres a ísť pomôcť naším, keď už trénerovi hovorí do zloženia zostavy a kritizuje jednotlivých hráčov. Komentovať výroky tak renomovaného moderátora, básnika a futbalového experta na našu reprezentáciu sa asi nepatrí. Dôležité je, aby sme vyhrali. Takže chlapi, bojujte! Držíme vám vo štvrťfinále palce,“ povedal Ochvat pre Lidovky.cz.

Českí futbalisti vyzvú vo štvrtkovom štvrťfinálovom zápase na XIV. majstrovstvách Európy vo futbale Portugalčanov o 20.45 h SELČ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Václav Klaus
Firmy a inštitúcie Česká futbalová reprezentácia