Václav Mika nebude kandidovať za Sulíkovu SaS, pocítil intrigy zo strany Galkovho jadra

Václav Mika
Václav Mika. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

Bývalý riaditeľ RTVS a TV Markíza Václav Mika nakoniec nebude v parlamentných voľbách kandidovať za opozičnú SaS. Uviedol to v liste pre členov opozičnej strany.

Pocítil intrigy a ohováranie

„Predsedovi strany Sloboda a solidarita Richardovi Sulíkovi som oznámil, že odstupujem z kandidatúry na poslanca NR SR v nadchádzajúcich parlamentných voľbách,“ napísal v liste Mika s tým, že jeho meno sa pre niektorých členov SaS stalo zástupným problémom, prostredníctvom ktorého bola spochybňovaná kandidátka navrhnutá Sulíkom.

„Na vlastnej koži som pocítil intrigy a ohováranie zo strany takzvaného Demokratického jadra SaS. Preto som prijal slobodné a zodpovedné rozhodnutie,“ uviedol Mika.

Ostáva sympatizantom strany

Mika tiež zdôraznil, že jeho štvrtkové rozhodnutie nemení nič na fakte, že naďalej ostáva sympatizantom strany Sloboda a solidarita. „Záleží mi na tom, aby SaS bola úspešná, aby sa stala súčasťou zmeny, po ktorej všetci túžime, a ktorú Slovensko tak akútne potrebuje,“ dodal Mika.

Václav Mika figuroval ako číslo 10 na kandidátke SaS, ktorú predstavil líder strany Richard Sulík. Na druhom mieste bola súčasná europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová a tretie miesto bolo vyhradené pre Janu Kiššovú, ktorá sa hlási k tzv Demokratickému jadru SaS.

Ľubomír Galko alebo Jozef Rajtár, ktorí sa tiež hlásia k Demokratickému jadru SaS v tejto súvislosti uviedli, že vypracujú vlastnú verziu kandidátky. Miku pritom označili za „nominanta Smeru v RTVS“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Václav Mika