Väčšina ľudí je nespokojná s poslednou Ficovou vládou, pomenovali aj najväčšie problémy Slovenska

Robert Fico
Expremiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Prevažná väčšina opýtaných prieskumu, ktorý robila spoločnosti MEDIAN SK pre prof. Milana Švolíka (Yale University), je nespokojných s poslednou vládou Roberta Fica.

Agentúra si pre prieskum vybrala dve vzorky respondentov. V dňoch 5. a 6. apríla oslovila 415 ľudí, pričom prvú vzorku tvorila všeobecná populácia (214 oslovených) a druhú účastníci protestných zhromaždení Za slušné Slovensko, ktoré sa konali v Bratislave a v Banskej Bystrici 5. apríla (201 respondentov).

Nespokojní s poslednou vládou Fica

Respondenti mali odpovedať na otázku: Ako ste spokojní s poslednou vládou Roberta Fica? Podľa spoločnosti MEDIAN SK je s touto vládou veľmi nespokojných 46 percent respondentov zo všeobecnej populácie a skôr nespokojných 24 percent.

Z účastníkov zhromaždení je veľmi nespokojných až 65 percent opýtaných a skôr nespokojných 28 percent. Odpovedať nevedelo alebo odmietli dve percentá oslovených z oboch vzoriek.

S poslednou vládou Roberta Fica sú veľmi spokojné 4 percentá všeobecnej populácie a skôr spokojných je 24 percent. Zo vzorky, ktorú tvorili účastníci protestov, je veľmi spokojných len jedno percento a skôr spokojných 4 percentá.

Nízke platy trápia 16 percent populácie

Ako agentúru SITA informoval Michal Mislovič z prieskumnej spoločnosti MEDIAN SK, korupciu radí k najväčším aktuálnym problémom Slovenskej republiky 47 percent opýtaných zo všeobecnej populácie a 35 percent účastníkov zhromaždení.

Vraždu novinára považuje za najväčší problém 14 percent zo všeobecnej populácie a 27 percent účastníkov protestov. Zmena vlády je najväčší problém pre 12 percent ľudí zo všeobecnej populácie a pre 25 percent zhromaždených.

Nízke platy trápia 16 percent všeobecnej populácie a 6 percent účastníkov zhromaždení. Nezamestnanosť ako problém vidia 3 percentá zo všeobecnej populácie a 4 percentá zhromaždených. Imigráciu trápia rovnako tri percentá zo všeobecnej populácie a jedno percento účastníkov protestov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico
Firmy a inštitúcie Median SK