Váhate, či ísť počas ďalšej vlny pandémie v prípade potreby k lekárovi? Overte si to u Domáceho doktora!

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sickness, seasonal virus problem concept. Senior woman being sick having flu at temperature on thermometer.
Foto: Adobe Stock

návštevy ambulancie lekára  či pokusy o samoliečbu. S príchodom tretej vlny toto riziko znovu narastá. Union zdravotná poisťovňa pomôže svojim poistencom službou Domáci doktor zistiť, či ich zdravotný problém dokážu vyriešiť aj doma, alebo musia bezodkladne vyhľadať lekársku pomoc.

Kto je Domáci doktor?

Fyzicky Domáceho doktora nestretnete, je to bezplatná špeciálna aplikácia, ktorá pomôže v priebehu pár minút odhadnúť, či si vaše príznaky ochorenia vyžadujú pomoc lekára. Pacientom šetrí čas a pomáha sa správne rozhodnúť.

Prečo by ste mali využiť aplikáciu?

Nikto z nás netúži stráviť v čakárni ambulancií alebo na pohotovosti dlhé hodiny, najmä v čase pandémie a zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii. Nie každá bolesť hlavy znamená, že vás práve postihla cievna mozgová príhoda, môže ísť napríklad o migrénu alebo dehydratáciu. Prostredníctvom odpovedí na otázky v aplikácií môžete zistiť, či je vaša návšteva lekára nevyhnutná.

Ako aplikácia funguje?

Aplikácia je funkčná na webovej stránke domacidoktor.sk. Po zadaní údajov ako je pohlavie a vek a prihlásení sa (aplikácia je pre poistencov Union zdravotnej poisťovne), si vyberiete oblasť tela, ktorá vás trápi. Následne odpoviete na jednotlivé kladené otázky, pričom je dôležité dobre si premyslieť odpovede, aby vedela aplikácia správne identifikovať problém a odporúčať jeho riešenie.

Poskytne mi aplikácia Domáci doktor aj rady ako sa vyliečiť?

„Je potrebné si uvedomiť, že služba Domáci doktor nenahrádza vyšetrenie lekárom, ani poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Mnohé diagnózy si žiadajú klinické vyšetrenia, odbery a výsledky laboratórnych či zobrazovacích vyšetrení,“ vysvetľuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Unionu. Aplikácia však poskytne v závere informácie o možnej, respektíve predpokladanej liečbe, a či je nutné navštíviť lekára. Taktiež vám môže odporučiť v závažných prípadoch volať rýchlu lekársku pomoc (155), alebo bezodkladne absolvovať lekárske vyšetrenie alebo – v tom najlepšom prípade odporučí neznepokojovať sa príznakmi, pričom vysvetlí prečo.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Union poisťovňa