Vajíčka a sekaná v predajniach BILLA sú v poriadku

Vajíčka
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. júna (WBN/PR) – V súvislosti s výskytom vajec nakazených salmonelózou a Farmárskou pečenou sekanou kontaminovanou baktériami listérie spoločnosť BILLA dnes potvrdila, že odoberá vajíčka len od takých dodávateľov, ktorých prevádzkarne sú schválené a kontrolované Štátnou veterinárnou a potravinovou správou. Kvalita výrobkov je jej najdôležitejšou požiadavkou na dodávateľov. Výrobok Farmárska pečená sekaná od libereckej firmy RAVY CZ spoločnosť BILLA vo svojich predajniach takisto neponúka. Všetky potravinárske výrobky v predajniach BILLA sú podrobované dôsledným pravidelným námatkovým kontrolám a laboratórnym testom a všetky výsledky kontrol vajíčok a mäsových výrobkov sú dlhodobo bez výhrad.

REWE International AG je lídrom na rakúskom trhu v oblasti predaja potravinového a drogistického tovaru a jedným z najväčších zamestnávateľov v Rakúsku. Vo viac ako 3600 predajniach v Európe zamestnáva 75 000 zamestnancov. V roku 2011 sa jej obrat zvýšil na 12,83 miliárd EUR.

Firma je súčasťou nemeckej skupiny REWE Group, ktorá patrí k najvýznamnejším európskym maloobchodným skupinám a predajcom rodinných dovoleniek. S obratom 48 miliárd EUR v 14 európskych krajinách zamestnáva 323 000 zamestnancov v 15 700 predajniach.

REWE International AG, so sídlom v rakúskom Wiener Neudorfe, prevádzkuje značky BILLA, Merkúr, Penny, BIPA, ADEG, ako aj viacero vlastných produktových značiek. S firmami ITS BILLA Reisen, JAHN REISEN, MERKUR Ihr Urlaub a Penny PACK‘N’GO operuje aj na trhu rodinných dovoleniek. V segmente supermarketov má predajne v Taliansku a siedmych krajinách strednej a východnej Európy – v Bulharsku, Chorvátsku, Českej republike, Rumunsku, Rusku, na Slovensku a na Ukrajine.

O spoločnosti BILLA Slovensko

Spoločnosť BILLA pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993. Je lídrom v segmente supermarketov na Slovensku a v súčasnosti ich prevádzkuje 117 a zamestnáva temer 3 600 pracovníkov. K hlavným konkurenčným výhodám reťazca patrí atraktívna a zákaznícky orientovaná ponuka za prijateľné ceny. V predajniach BILLA zákazníci nájdu výber známych i privátnych značiek. Viac na: www.billa.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BILLA