Varga strelil jeden z najrýchlejších hetrikov extraligy

Martin Tibor Varga
Hokejový útočník MHC Mountfield Martin Tibor Varga sa zaslúžil o jeden z najrýchlejšie strelených hetrikov v histórii Tipsport extraligy. Foto: facebook.com/tibor.varga

MARTIN 22. septembra (WEBNOVINY) – Hokejový útočník MHC Mountfield Martin Tibor Varga strelil jeden z najrýchlejších hetrikov v histórii najvyššej slovenskej súťaže. Tri góly dosiahol v rozpätí 5 minút a 23 sekúnd medzi 14. až 19. minútou prvej tretiny nedeľňajšieho zápasu 5. kola Tipsport extraligy s Popradom.

Vďaka produktivite 29-ročného rodáka z Bratislavy dokázal MHC Mountfield otočiť z 0:1 na 3:1 a napokon súboj vyhral 4:1. Varga strelil prvý gól v čase 13:04 min, druhý 15:20 min a tretí vo chvíli, keď sa časomer zastavil na 18:27.

„Niečo také sa mi podarilo možno ešte niekedy v doraste či juniorke. Je to môj prvý extraligový hetrik a som rád, že som tímu pomohol k víťaznému obratu,“ uviedol pre hokej.sk Varga, ktorý je so šiestimi gólmi momentálne najlepším strelcom súťaže.

Veľký podiel na jeho úspechu majú spoluhráči z útoku Jaroslav Markovič a Peter Galamboš. „Oni mi to parádne nahrávajú. Sadli sme si prakticky už od prípravy. Dva z troch gólov boli prakticky do prázdnej bránky. Veľká vďaka teda patrí práve im,“ doplnil Varga.