Vargu v Baku prekvapili náboje, siaha na medailu

Erik Varga
Slovenský strelec Erik Varga počas kvalifikácie v disciplíne trap na LOH 2012 v Londýne. Veľká Británia, Londýn, 5. august 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BAKU 16. júna (WEBNOVINY) – Slovenský strelec Erik Varga je po prvom dni kvalifikácie trapu mužov na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku na 3. mieste.

Zo 75 terčov trafil v utorok 74. Vargu, ktorý je úradujúcim majstrom sveta v tejto disciplíne, čakajú v stredu ešte dve kvalifikačné kolá. Jediný terč netrafil v prvej položke.

„Vstup do súťaže bol dobrý, aj keď na začiatku som bol trocha nervózny. Sú to prvé európske hry, človek išiel s nasadením. Ustál som to, ale týmto ešte preteky nekončia. Zajtrajšok je pred nami, je tu najlepších 28 strelcov z Európy, konkurencia je kvalitná. Každý môže vyhrať i byť posledný. V stávke je veľa. Jeden z prvých terčov mi uletel asi pre nervozitu. Vietor trocha robí problémy, nefúka rovnako. V tejto súťaži musí zahrať do kariet aj šťastie,“ skonštatoval po prvom dni Erik Varga, ktorý sa posťažoval na problémy s nábojmi: „Strieľame s iným druhom nábojov, ktoré tu nie sú a podľa rozpisu mali byť. Človek nie je potom uvoľnený, ako by mal byť. Je to veľký rozdiel, keď má človek jeden druh streliva, s ním trénuje i strieľa súťaže. S týmto sme nepočítali, musíme však zabojovať. Strieľame s tým, čo máme.“

Zatiaľ stopercentní sú v kvalifikácii trapu Rus Alexej Alipov a Manuel Mancini zo San Marina. Druhý slovenský zástupca Marián Kovačócy je 72 bodmi zatiaľ na 13. mieste.

Výsledky – I. európske hry v Baku:
STREĽBA

Muži – trap:

Kvalifikácia po I. dni (po 75 zo 125 terčov): 1. Alexej Alipov (Rus.) a Manuel Mancini (San Maríno) po 75, 3. Erik Varga 74, … 13. Marián Kovačócy (obaja SR) 72.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erik VargaMarián Kovačócy