Varšava chce od Rusov vysvetlenie výrokov o vymazaní z mapy

Poľsko
Foto: SITA/AP

VARŠAVA 13. augusta (WEBNOVINY) – Poľská vláda si v stredu predvolala ruského veľvyslanca, od ktorého žiadala vysvetlenie pondelňajších výrokov známeho ruského poslanca Vladimira Žirinovského.

Podľa informácií vlády vo Varšave ministerstvo zahraničných vecí vyjadrilo ruskému diplomatovi nespokojnosť so Žirinovského vyjadreniami, že v prípade eskalácie konfliktu na Ukrajine hrozí Poľsku a pobaltským krajinám bombardovanie a následné vymazanie z mapy. Kontroverzný politik navyše v rozhovore pre štátnu spravodajskú televíziu Rossija 24 dodal, že EÚ, NATO ani USA nemajú na dianie na Ukrajine žiadny vplyv, keďže „všetky otázky vojny a mieru najmä v súvislosti s Ukrajinou vyrieši jedna osoba – hlava Ruskej federácie“.

„Pobaltské štáty a Poľsko skončia. Budú vymazané. Nič tam nezostane. Lídri týchto trpasličích štátov by mali premýšľať nad tým, kým sú. Samozrejme, že nič neohrozí USA, tie sú ďaleko, no východoeurópske štáty riskujú úplné zničenie. To je ich chyba, pretože nemôžeme akceptovať, aby lietadlá a rakety boli vypúšťané z ich územia. Musíme ich zničiť 30 minút pred útokom,“ povedal Žirinovský. Ten sa ešte v marci listom obrátil na poľskú, maďarskú a rumunskú vládu, ktorým navrhol rozdelenie ukrajinského územia medzi ich krajiny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom