Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Knaz cirkev kríž
Foto: SITA/AP
29. februára 2016 SprávySvet od SITASITA Diskusia()

Vatikán: Cirkev sa ohľadom zneužívania detí dopustila chýb

Rím 29. februára (WebNoviny.sk) – Rímskokatolícka cirkev sa “dopustila obrovských chýb”, keď umožnila kňazom, aby v priebehu stáročí znásilňovali a sexuálne obťažovali deti, povedal v noci nadnes austrálsky kardinál George Pell (74), ktorý je jedným z najbližších spolupracovníkov pápeža Františka.

Pell podľa agentúry AP vypovedal z Ríma prostredníctvom videomosta pred austrálskou Kráľovskou komisiou vyšetrujúcou prípady zneužívania detí kňazmi. V konferenčnej miestnosti sa nachádzali i dve desiatky obetí týchto zločinov, ktorí kvôli Pellovmu svedectvu pricestovali z rozličných kútov sveta.

Hlavný právny zástupca komisie Gail Furness položil Pellovi otázku ohľadom snáh Vatikánu o riešenie tohto škandálu, ako aj jeho minulosti viažucej sa k Austrálii vrátane toho, ako pristupoval k obvineniam zo zneužívania.

“Nie som tu na to, aby som obhajoval neobhájiteľné. Cirkev sa dopustila obrovských chýb a snaží sa ich napraviť,” uviedol Pell. Podľa kardinála sa príliš veľa oprávnených obvinení zo sexuálneho zneužívania, pochádzajúcich z hodnoverných zdrojov, často stratilo za “škandalóznych okolností”.

Odporúčané články

Prvá pôstna nedeľa sa v jazyku cirkvi nazýva Invocavit Rímskokatolícka cirkev oslávi sviatok Cyrila a Metoda

Témy

Diskusia

J57 Nedávno išiel v TV film o programe britskej vlády, v ktorom bolo v spolupráci s nejakým cirkevným bratstvom vysťahovaných niekoľko tisíc detí do Austrálie. Boli násilne odobratí rodičom, ktorých oklamali, že boli dané do pestúnskej starostlivosti. Tieto deti boli vychovávané... Premýšľaj A čo potom s rodičmi čo zneužívajú svoje vlastné deti a sú tiež pedofilny. V evanielickych sa toho kryje tiež veľa. Žiadne zriadenie Žiadne zriadenie na svete nebude a neni bez chýb. Komunisti kapitalist indiani moslimova budhisti kresťania mohamedani atď. Všade bola pedofilia, všade niečo. Dôležité je ako to vedia zmeniť. katolícka cirkev by si mala už konečne uvedomiť, že farári sú normálni sexuchtiví chlapi a preo by im nemali zabraňovať sa ženiť a urobiť to tak ako je to v evanjelickej cirkvi, lebo budeme stále viac a viac svedkami tých chlípnikov... Treba si uvedomit ze cirkev je infiltrovana staročia kryptožidovskou mafiou čo bolo dokonane po 2. vatikanskom koncile Bergolio aposlednych 5 papežov boli židia ktorych ovladaju rabini . cele toto pedofilne svinstvo je robene zamerne koli likvidacii katolickej cirkvi bergolio je sataisticky lokaj...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...