Väzeň sa po 33 rokoch na úteku sám prihlásil na polícii

Putá, väzenie
Foto: ilustračné, Shutterstock

Američan, ktorý v roku 1980 utiekol z väzenia v Marylande, sa uplynulý týždeň prihlásil na polícii. Muž bol už unavený z vydierania svojho obchodného partnera, ktorý o jeho minulosti vedel a za mlčanie požadoval stále viac a viac peňazí.

Bez názvu
Foto: www.yahoonews.com

Šesťdesiatdvaročný Anthony Rackley utiekol z väzenia v roku 1980 po tom, ako ho obvinili z krádeže. Muž sa presťahoval do Oklahomy a pod falošným menom Jack Watson sa začal živiť hľadaním sponzorov pre dobrovoľnícku organizáciu Lions Club, ktorá sa zaoberá verejnoprospešnou činnosťou. Na slobode sa mu podarilo žiť takmer 33 rokov, uplynulý týždeň však Rackley psychický nátlak nevydržal a zavolal na políciu.

„Pôvodne nám telefonoval, aby nahlásil vydieranie,“ uviedol seržant Gary Knight z policajného okresu v Oklahome. „Potom zavolal znova a povedal, že s nami musí hovoriť o istom prípade. Povedal: ´Som väzenský utečenec z Marylandu.´ Bol veľmi priamy a pripravený,“ dodal seržant.

Muž polícii vysvetlil, že jeho obchodný partner vedel, že je utečenec. Mlčanie si mal Rackley vykúpiť zamlčaním veľkých peňažných súm zo zdrojov, ktoré vyzbierali pre charitatívnu organizáciu. Keď ho spolupracovník začiatkom minulého týždňa požiadal o ďalšie peniaze, Rackley zvolil radikálne riešenie a zavolal na políciu.

„Bol ochotný vrátiť sa naspäť do väzenia, len aby to skončilo,“ uviedol Knight.

Policajný okres v Oklahoma City vydal Rackleyho marylandskej polícii, prípad vydierania je predmetom vyšetrovania.

www.yahoonews.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom