Väzni oslavovali v rímskom štýle s kaviárom a trojzubcami

Ruski vazni
Foto: rferl.org

MOSKVA 21. júla (WEBNOVINY) – Ruská väzenská polícia v stredu začala vyšetrovať škandál v súvislosti s divokou párty, ktorá sa odohrávala priamo v zariadení pre výkon trestu na predmestí Moskvy. Zábery z divokej zábavy sú hitom medzi ruskými používateľmi internetu a predstavujú tak ďalší úder pre väzenské bezpečnostné zložky, ktoré sú na jednej strane kritizované za prehnanú brutalitu, na druhej strane však taktiež žnú kritiku za nedbalý prístup k vybranej skupine.

Zábery zo zábavy zachytávajú väzňov, ktorý oslavujú v štýle starovekých Rimanov. Viditeľne dobre sa zabávajúca skupinka je oblečená v tógach a v rukách majú makety mečov a trojzubcov. Jeden z prítomných je dokonca preoblečený za leva. Fotografie ukazujú, že na párty nechýbal ani kaviár vo veľkom množstve či jedlá z obchodov rýchleho občerstvenia. Zábery sú zhotovené mobilným telefónom, ktoré sú v ruských väzniciach zakázané.

Podľa ruských médií sa oslava konala na počesť prominentného bossa ruského podsvetia Antona Kuznecova, ktorý si v zariadení Serpuchov odpykáva trest za krádež.
Ruski vazni
Foto: rferl.org

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom