Väzni ušli z cely na dvanástom poschodí po zviazaných plachtách, slobodu si však neužili

Útek z väzenia, Oklahoma
Väzenie v Oklahome, z ktorého po zviazaných plachtách ušli dvaja väzni. Foto: Dave Morris/The Oklahoman/AP

Dvaja väzni v piatok ušli z väzenia v americkom štáte Oklahoma, pričom si pri úteku zo svojej cely na 12. poschodí pomohli zviazanými plachtami. Na úteku však nezostali dlho, keďže ich ešte v ten istý deň znova zatkli.

Pablo Robledo, ktorého v zariadení v Oklahoma City zadržiavajú pre obvinenia z vraždy prvého stupňa, a jeho spoluväzeň Jose Hernandez ušli zo svojej cely v piatok skoro ráno.

Jeden väzeň si zlomil nohu

Podľa hovorcu väzenia Maca Mullingsa rozbili okno a s pomocou zviazaných plachiet zliezli po stene budovy. Robleda podľa Mullingsa pred pol šiestou ráno zachytili bezpečnostné kamery pred väzením.

Hernandez približne vo výške štvrtého poschodia pri úteku spadol alebo zoskočil a zjavne si zlomil nohu. Následne ho našla a zatkla mestská polícia. V súčasnosti je v nemocnici a stav jeho zranenia nie je známy, uviedol Mullings.

Druhého väzňa zatkli maršali

Robleda, s ktorým by sa mal začať súdny proces 31. augusta, zatkli v severozápadnej časti mesta v piatok popoludní mestskí policajti a príslušníci maršalskej služby.

Mullings vysvetlil, že sa tak stalo pred 14:30 miestneho času v štvrti, kde môže žiť jeho rodina. Zatknutie sa odohralo bez ďalších incidentov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jose HernandezMac MullingsPablo Robledo