Vdova (86) predala dom, už sedem rokov žije na výletnej lodi

Vdova (86) predala dom, už sedem rokov žije na výletnej lodi
Foto: www.dailymail.co.uk

Seniorka Lee Wachtstetter vymenila dom so záhradou za pohyblivý výhľad na šíry oceán. Američanka, ktorá po smrti manžela predala svoju luxusnú vilu na Floride, sa už sedem rokov bez prestávky plaví na luxusnej lodi, ktorá sa stala jej trvalým bydliskom.

Krajiny už nepočíta

Vdova (86) predala dom, už sedem rokov žije na výletnej lodi
Foto: www.dailymail.co.uk

Vdova, ktorú posádka lode Crystal Serenity volá familiárne Mama Lee, sa na lodi plaví dlhšie ako väčšina zamestnancov. Popri tom stihla absolvovať 15 plavieb okolo sveta a navštíviť toľko krajín, že ich pri čísle sto prestala počítať.

Svojím netradičným životným štýlom pritom plní aj želanie svojho zosnulého manžela. „Deň predtým, ako môj manžel v roku 1997 zomrel na rakovinu, mi povedal: ´Neprestávaj sa plaviť.´ A tak som tu, žijem si na lodi svoj rozprávkový život bez stresu,“ uviedla 86-ročná Wachtstetter.

Splnené želanie

Bol to práve jej manžel – finančník Mason, kto ju navnadil na plavby na výletných lodiach. Počas ich 50-ročného manželstva si ich spolu vychutnali 89. „Mama Lee“ však pokračuje ďalej – najviac ju lákajú ázijské krajiny, ktoré otvárajú dvere do úplne iného sveta. Keďže väčšinu krajín navštívila už niekoľkokrát, niekedy počas kotvenia lode zostáva na palube. Veľký bazár v Istanbule si však nikdy nedá ujsť.

„Nájdete tam nádherné kráľovské a lesklé róby, dokonalé na formálne aj každodenné udalosti za dobré ceny. Musím si však dávať pozor, čo nakupujem, keďže priestor kajuty je dosť obmedzený,“ prezradila vdova.

Hoci jej rodina na cestách chýba, so svojimi tromi synmi a siedmimi vnúčatami zostáva v kontakte prostredníctvom internetu. Majestátna loď Crystal Serenity, ktorá odvezie 1070 pasažierov, sa jej pravidelne stará o bohatý spoločenský program: „Po večeri vždy niekoľko hodín tancujem. Robím to tak už dva roky. Trénujem aj s tanečnými inštruktormi na lodi.“

Vdova (86) predala dom, už sedem rokov žije na výletnej lodi
Foto: www.dailymail.co.uk

Nákladná záležitosť

Rozprávkový život na luxusnej lodi však nie je lacná záležitosť. Američanka prezradila, že ročne za ubytovanie, stravovanie v lodných reštauráciách, sprepitné, tanečné lekcie a ďalšie aktivity minie vyše 140-tisíc eur. Život na lodi sa podpísal aj na jej postave – seniorka priznala, že za posledné roky pribrala takmer 12 kíl.

Vyše 600-členný personál lode si však jej prítomnosť nevie vynachváliť. „Je to úžasná žena, skutočne jedinečná,“ dodal lodný hotelový manažér Hubert Buelacher.

www.mirror.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom