Vdova po spisovateľovi J. D Salingerovi chce poďakovať mestu, kde rešpektovali jeho súkromie

J. D. Salinger
Vľavo: Americký spisovateľ Jerome David Salinger a kópie jeho kultového románu Kto chytá v žite. Foto: ilustračné, SITA/AP

Vdova po americkom spisovateľovi J. D. Salingerovi chce mestečku Cornish v štáte New Hampshire darovať budovu niekdajšieho obchodu so zmiešaným tovarom, aby v nej bolo možné vytvoriť knižnicu.

Autor známej knihy „Kto chytá v žite“ strávil posledných takmer šesť desaťročí svojho života v Cornishi, ďaleko od zraku verejnosti. Zomrel v roku 2010.

Poďakovanie mestu Cornish

Colleen O´Neillová kúpila bývalý obchod v roku 2016. Znova ho otvorila, ale asi o 18 mesiacov neskôr ho zatvorili.

„Knižnica môže byť tým dôležitým miestom, ktoré pomôže našej komunite prosperovať,“ uviedla v liste mestskému zastupiteľstvu. O´Neillová chce takto poďakovať mestu za rešpektovanie súkromia jej manžela.

Súčasná knižnica je v zlom stave

Súčasná knižnica v Cornishi bola postavená okolo roku 1910 a chýba jej parkovanie mimo ulice a dokonca tečúca voda. Nespĺňa tiež legislatívne normy, napríklad z pohľadu prístupu pre osoby so zdravotným postihnutím.

„Potrebujeme nové miesto a toto je možno odpoveď na naše modlitby,“ uvítala nápad správkyňa knižnice Laura Cousineauová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe J. D. Salinger