Vec v apríli vyrazí na turné s kapelou Zlokot

Vec_rapper
Vec Foto: facebook.com

BRATISLAVA 26. februára (WEBNOVINY) – Slovenský rapper Branči Kováč alias Vec a superskupina Zlokot v apríli vyrazia na koncertné turné, ktoré bude mať šesť zastávok.

Prvý menovaný interpret na šnúre predstaví svoj ostatný štúdiový album Stereo Farbo Slepo (2012). Jeho sprievodnou skupinou bude formácia Zlokot, ktorá sa predvedie aj v úlohe predkapely.

Na turné bude propagovať debutovú nahrávku Slowakische Idiot obsahujúcu single Môj malý biznis a The Cure. Tá čoskoro vyjde v slovenskom vydavateľstve Slnko records.

Vo formácii Zlokot sa zišli Erik „Losos“ Horák (Noisecut), Stanka Apfelová (Got Blue Balls), Lyrik (Modré Hory) a Mario Marcinek (Nourish My Fame). Posledného menovaného už nahradil Michal Lašán, ktorý pôsobil v kapele Noisecut.

Hudobníci sa po prvý raz stretli v júni 2011, pričom skúšky sa naplno rozbehli vlani v septembri. Premiérový koncert absolvovali 13. októbra 2011 v bratislavskom Nu Spirite, vlani v októbri zase koncertovali so skupinou Korben Dallas.

Vec patrí k najskúsenejším rapperom česko-slovenskej hip-hopovej scény. V deväťdesiatych rokoch pôsobil v skupine Trosky, s ktorou v roku 1997 vydal eponymnú štúdiovku. Ako sólový interpret debutoval v roku 2005 albumom Dobré ráno, po ktorom nasledovali Funkčný veterán (2008), Funkčné remixy (2009) a spomínaná nahrávka Stereo Farbo Slepo.

Medzi jeho najznámejšie skladby patria Na horách, Gde ste? (feat. Zverina), S vlkmi žijem s vlkmi vyjem (feat. H16), Turista (feat. Pio Squad), Bez teba (feat. Tina) alebo Vianočný klip (feat. Zverina, Moja reč & Hafner). V piatom ročníku Radio_Head Awards získal šesť nominácií v piatich kategóriách. Zlokot sú v tejto ankete nominovaní v kategórii Nováčik roka.

Agentúru SITA informoval Martin Kukoľ.

Video: Rapper Vec a kapela Zlokot

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vec