Vedci objavili prastarý liečebný recept, ktorý môže vyriešiť globálny problém

Stary recept 1.jpg


Mikróby sa vyvinuli, aby sa stali odolnými voči antibiotikám. Tento fakt robí zo získavania nových antibiotík nekonečnú prácu, pretože naše súčasné sú neúčinné. Z tohto dôvodu každý rok zomiera okolo 700 000 ľudí na  infekcie rezistentné voči liekom. Počet úmrtí sa môže do roku 2050 dokonca zvýšiť na desiatky miliónov.

Preto tím Ancientbiotics – skupina historikov, mikrobiológov, medicínskych chemikov, parazitológov, farmaceutov a vedcov z rôznych univerzít a krajín – skúma lekársku históriu v nádeji, že nájde lieky, ktoré sú skutočne účinné na liečbu infekcií.

Baldove oči

V roku 2015 tím testoval 1000-ročný recept zo starého anglického lekárskeho textu s názvom „Bald’s Leechbook“. Liečba s názvom Baldove oči mala zabíjať baktérie, ktoré spôsobujú hnisavosť očí (zápal folikúl mihalníc).

Stary recept.jpg

Jednoduchý recept

V recepte sa požadovalo, aby sa zmiešalo víno, cesnak i kapusta. Túto zmes bolo potrebné nechať odležať v mosadznej nádobe po dobu deväť nocí.

Text recept.jpg

Nebezpečný Staphylococcus aureus

Keď tím vyskúšal tento postup vo svojej štúdii, zistil, že účinkuje na baktérie, o ktorých je všeobecne známe, že spôsobujú infekcie. Taktiež zabil Staphylococcus aureus rezistentný na meticilín a antibiotiká, o ktorom je známe, že spôsobuje závažné a chronické infekcie ako je sepsa a zápal pľúc.

Kniha.jpg

Nádej pre budúce generácie?

Vedci teraz dúfajú, že urobia viac lekárskych výskumov a prevratných objavov. Tento prastarý recept však dáva nádej aj budúcim generáciám, keďže zvyšujúca sa odolnosť baktérií na súčasné antibiotiká predstavuje globálnu hrozbu pre všetkých. Možno odpoveď na tento problém nájdeme v minulosti.

Kniha 2.jpg

www.viralnova.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom