Vedenie F1 uvažuje o zmene formátu kvalifikácie, to sa však nepozdáva Verstappenovi a Brawnovi

Daniel Ricciardo,Max Verstappen
Daniel Ricciardo "prenasledovaný" tímovým kolegom z tímu Red Bull Maxom Verstappenom počas Veľkej ceny Azerbajdžanu. Baku, 29. apríla 2018. Foto: SITA/AP.

BRATISLAVA 15. októbra (WebNoviny.sk) – Vedenie motoristickej formuly 1 zvažuje návrh o zmene formátu kvalifikácie, ktorá by mohla mať štyri časti oproti súčasným trom.

Úprava by sa týkala nasledujúcej sezóny s tradičným začiatkom v austrálskom Melbourne (17. marca 2019). Informovala o tom britská televízia Sky Sports. Návrh však vyvolal zmiešané reakcie.

V závere by sa predstavilo iba osem pretekárov

Nový formát kvalifikácie by mal za následok, že v záverečnom súboji o “pole position“ by sa predstavilo len osem pretekárov. Na konci prvých troch častí by totiž vypadla štvorica pilotov s najhorším časom. Predĺženie kvalifikácie by zrejme znamenalo skrátenie jednotlivých segmentov a šancu na odjazdenie jedného alebo maximálne dvoch rýchlych kôl.

Spomínaný návrh sa nepozdáva Maxovi Verstappenovi z tímu Red Bull Racing. „Ja by som to nechal tak, ako to je, pretože inak budeme jazdiť až príliš veľa,“ cituje Holanďan web racefans.net. Súhlasí s ním aj jeden z hlavných predstaviteľov spoločnosti Liberty Media, Ross Brawn. Pre Sky Sport povedal, že vedenie F1 by sa nemalo zamýšľať nad tým, ako zmeniť niekoľko rokov zavedený a fungujúci formát kvalifikácie.

Zmenu by uvítal Carlos Sainz

Opačný názor má Španiel Carlos Sainz. Ten by zmenu uvítal, ale zdôrazňuje, že na každú časť kvalifikácie by mali mať jazdci k dispozícii len jednu sadu pneumatík. „Nedajme nikomu druhú šancu, prinúťme všetkých ísť len na jeden pokus v každej časti. Takto by vznikol väčší tlak,“ skonštatoval Sainz.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Carlos SainzMax VerstappenRoss Brawn