Vedenie U.S. Steel reaguje na situáciu na trhu, zamestnanci budú mať štvordňový pracovný týždeň

U.S. Steel Košice
Foto: ilustračné, SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 21. júna (WebNoviny.sk) – Vedenie U. S. Steel Košice (USSK) sa dohodlo s odborármi na skrátenom štvordňovom pracovnom týždni.

Môžem potvrdiť, že pre nepriaznivú a ďalej sa zhoršujúcu situácii na trhu s oceľou sa manažment USSK dohodol s odborovou organizáciou na skrátenom štvordňovom pracovnom týždni v období od 1. júla 2019 do 31. júla 2019. Za deň, keď budú zamestnanci doma, budú dostávať 60-percentnú náhradu mzdy,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca USSK Ján Bača.

Odstavili jednu vysokú pec

Toto opatrenie bude platiť pre všetkých zamestnancov, s dôrazom na bezpečnosť zamestnancov a zabezpečenie nevyhnutných prevádzkových činností.

Výrobu a sortiment výrobkov pružne prispôsobujeme situácii na trhu a dopytu od našich zákazníkov. Od 20. júna sme odstavili jednu z vysokých pecí a naďalej sledujeme vývoj ekonomických ukazovateľov a trh s oceľovými produktmi,“ dodal Bača.

Európska komisia musí reagovať

Ako ďalej uviedol, pre ďalší vývoj situácie bude veľmi dôležité, ako rýchlo dokáže zareagovať Európska komisia vo vzťahu k vysokým importom ocele z krajín, ktoré nemusia dodržiavať pravidlá platné v Európe a nie sú napríklad súčasťou európskeho systému obchodovania s emisiami. Túto požiadavku budeme veľmi zreteľne presadzovať aj na valnom zhromaždení Euroferu v stredu na budúci týždeň, dodáva hovorca spoločnosti.

V košickom U. S. Steele pracuje takmer 12-tisíc zamestnancov a podnik patrí do nadnárodnej korporácie U. S. Steel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie U.S. Steel