Vedúci Slovan remizoval v Trenčíne, Trnava ostáva posledná

Trencin slovan
Hráč AS Trenčín David Depetris (vpravo) a hráč ŠK Slovan Bratislava Juraj Halenár počas 7. kola futbalovej Corgoň ligy medzi AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava. Trenčín, 25. august 2012. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov najvyššej slovenskej futbalovej ligy.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 2:2 (1:1)

Góly: 41. a 82. Depetris (druhý z pok. kopu) – 44. Šebo (z pok. kopu), 68. Milinkovič, ŽK: 49. Mondek, 50. Peter Mazan, 66. Kleščík – 51. Milinkovič, 70. Kolčák, 81. Hlohovský, 89. Čermák, ČK: 43. Lobotka (Trenčín) za faul v gólovej šanci, rozhodovali: Vnuk – Benko, Tomčík, 3521 divákov

Trenčín: Volešák – Mondek (80. Malec), Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň – Lobotka – Peter Mazan (71. Frimmel), I. Díaz, Štefánik (46. Čögley), Holúbek – Depetris

Slovan: Putnocký – Pauschek (46. Bagayoko), Gorosito, Kolčák, Lukšík – Kopúnek – Peltier, Halenár (80. Čermák), Milinkovič (78. Pirožka), Hlohovský – Šebo

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Bol to špecifický a veľmi zaujímavý zápas. V prvej štyridsaťminútovke sme dokázali dostať súpera pod tlak a boli sme dominantnejší, dokázali sme streliť úvodný gól. V záverečných minútach prvého polčasu sme však po vylúčení stratili jedného hráča a hostia vyrovnali skóre. V prestávke sme si v šatni povedali, že aj za tejto nepriaznivej situácie sme schopní hrať smerom dopredu a zabojovať ešte o úspech. Keď nám súper strelil druhý gól, naši hráči ešte dokázali zvýšiť aktivitu a svojou húževnatosťou a bojovnosťou v závere aspoň vyrovnali. Mužstvo dostalo za predvedený výkon veľkú pochvalu nielen odo mňa, ale aj od divákov v podobe aplauzu.“

Samuel Slovák (tréner ŠK Slovan Bratislava): „Radšej by sme z tohto zápasu brali všetky tri body, pretože sme v druhom polčase mali na ihrisku o jedného hráča viac a dokonca sme aj o jeden gól viedli. Trenčín však dokázal, že má kvalitné mužstvo, ktoré dokáže zabojovať. Našim zámerom bolo predovšetkým pozorne brániť, nechať domácich hrať ich kombinačnú hru a potom z našej strany vyrážať do nebezpečných brejkov. Vychádzalo nám to len čiastočne, a preto sa tento zaujímavý zápas skončil deľbou bodov.“

I. polčas

Súperi mali do začiatku pred sebou rešpekt, takže na ihrisku dominovalo obojstranné stráženie sa.

Trenčín sa prezentoval sympatickou kombinačnou hrou, útočné pokusy však väčšinou uviazli v defenzívnej pavučine hostí. Ofenzívna snaha oboch mužstiev končila v početných offsajdových pasciach, takže vážnych akcií pred bránami bolo ako šafránu.

V 28. min našla prihrávka oblúčikom v šestnástke nestráženého domáceho P. Mazana, ten však brankára neprekopol. V 33. min neotvorili skóre ani hostia, keď Milinkovičov gól neplatil pre ofsajd.

Záver prvej polovice stretnutia bol hektický, v 41. min P. Mazan perfektne našiel pred bránou voľného Depetrisa, ktorý dôraznou strelou rozvlnil sieť. Domáci sa však dlho netešili, pretože už o dve minúty rozhodca až príliš prísne posúdil súboj Lobotku s Milinkovičom pred trenčianskou bránou, domáceho hráča šokujúco vylúčil a nariadený pokutový kop Šebo využil na vyrovnanie skóre.

II. polčas

Aj pod vplyvom týchto udalostí pribudlo do hry po zmene strán viac napätia, nepribúdali však gólové šance, pretože zadné rady fungovali spoľahlivo.

V 68. min rozhodca Vnuk po bežnom súboji pred pokutovým územím odpískal pre hostí priamy kop, z ktorého Milinkovič umiestnenou strelou získal pre Bratislavčanov jednogólový náskok.

Trenčín sa však nevzdal a príkladne bojoval až do konca. V 81. min Hlohovského faul na Čögleya na hranici šestnástky arbiter potrestal pokutovým kopom, z ktorého Depetris nechytateľne zavesil a stanovil konečný výsledok na 2:2.

Vzhľadom na priebeh zápasu je deľba bodov spravodlivá, húževnatí domáci sa snažili po celý čas o peknú útočnú hru, rutinérsky hrajúci hostia si počkali na ponúknuté šance, ktoré aj využili.

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 2:2 (2:2)

Góly: 4. Gross (vlastný), 27. Ďubek (z pok. kopu) – 22. Karhan, 39. Nikolič, ŽK: 28. Vlasko (Trnava), ČK: 20. P. Maslo, 89. Mukendi (obaja Ružomberok), rozhodovali: Chmura – Chládek, E. Weiss, 2386 divákov

Ružomberok: L. Zich – P. Maslo, Práznovský, Greššák, M. Nosek – M. Nagy – L. Lupták (90.+ M. Jurkemik), Ďubek, Š. Pekár (59. Almaský) – Serečin (89. Bielák), Mukendi

Trnava: Filipko – Janečka (63. Tomaček), Gross, Koubský, Ľ. Hanzel – Kaščák (79. P. Čarnota), Karhan – E. Sabo, Vlasko, Stožický (55. Ciprys) – Nikolič

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): „Bohužiaľ, dnes bol hlavný režisér zápasu rozhodca. Vylúčil nám hráča a krátko po tom za podobný zákrok rovnako nezareagoval aj na druhej strane. Svojim hráčom nemám čo vyčítať. Aj keď sme mali o jedného hráča menej, v záverečnej pätnásťminútovke sme si dokázali vytvoriť tri dobré šance. Ak by sme nemali vylúčeného hráča, som presvedčený, že by sme zvíťazili.“

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): „Videli sme divoký zápas. Početnú výhodu sme si dlho neužili, vyrobili sme si penaltu a súper išiel opäť do vedenia. Škoda šancí v závere prvého polčasu. Po zmene strán sme hrali zbytočne príliš do šírky a naše snahy končili ešte pred pokutovým územím súpera. Remíza je pre nás veľkým sklamaním.“

I. polčas

Trnava - Ružomberok

Pre domácich sa začal zápas ako podľa vysnívaného scenára. Už v 4. min Serečinovu strelu na Mukendiho si Gross nešťastne zrazil do vlastnej siete – 1:0.

Krátko na to bol Serečin blízko druhému ružomberskému presnému zásahu, jeho čistú šancu reflexívnym zákrokom zmaril trnavský gólman Filipko. V 17. min prvý raz udreli hostia, Stožického tutovka skončila len v náručí brankára Zicha. V 22. min Karhan z priameho kopu vymietol pravý roh ružomberskej bránky – 1:1.

V 25. min vyslal delovku z 35 metrov Kaščák, Zich situáciu vyriešil len s problémami.

O minútu neskôr zastavil Koubský vo vlastnom veľkom vápne Mukendiho a nariadený pokutový kop Ďubek bez problémov premenil – 2:1. V 38. min mohol Nikolič hlavou vyrovnať, no podarilo sa mu to o minútu, keď zblízka nedal Zichovi najmenšiu šancu – 2:2.

II. polčas

Úvod druhého dejstva bol v réžii Spartaka, domáca obrana však stála na pevných základoch. V 66. min únik striedajúceho Tomačeka skončil na pozornej ružomberskej obrane, vzápätí na druhej strane sa v rozhodujúcom momente nedostal k slovu Serečin.

O tri minúty Karhanovu strelu z diaľky zastavila konštrukcia domácej bránky. Výborný futbal pokračoval aj ďalej a obe mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 77. min Mukendiho „koníček“ len tesne preskočil trnavskú svätyňu.

S blížiacim sa záverom zápasu oslabení domáci vystupňovali svoje úsilie a v 80. min striedajúci Almaský ich takmer poslal do vedenia. Minútu pred koncom videl červenú kartu aj druhý domáci hráč Mukendi. V samotnom závere ešte skúšal šťastie Trnavčan Čarnota, ale skóre sa už nemenilo.

FK Dukla Banská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 0:0

ŽK: 70. Turňa – 72. P. Petráš, 78. Jakub Diviš, 88. Krajník, rozhodovali: Valášek – Brendza, D. Hrčka, 1560 divákov

Banská Bystrica: Boroš – M. Turňa, Poljovka, Gyömbér, T. Hučko – Marek Hlinka – Brašeň, Považanec (78. Faško), Rejdovian, M. Pančík (60. Ferenčík) – Slančík (46. Laksík)

Prešov: Jakub Diviš – P. Petráš, Adámik, Krajník, Kolbas – Papaj, Peter Lipták, M. Poliaček (66. Katona), Boljevič (80. Bartek) – M. Adam, B. Kostadinov (75. Guba)

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Chceli sme tento zápas vyhrať, ale jediné, čo môžem chlapcom vyčítať, je nepokoj vo finálnej fáze. Ťažko sa hralo proti takto prehustenej defenzíve súpera, kde bolo desať ľudí postavených vo vlastnej šestnástke a nebol tam žiadny priestor. Chýbalo nám šťastie, nejaká odrazená lopta, ale aj finálna prihrávka, ktorá by viedla ku gólovej šanci. Z konečného výsledku som sklamaný, ale na druhej strane ochota, nasadenie, čí snaha po víťazstve u hráčov bola. Moji mladí zverenci musia ešte nabrať skúsenosti.“

Angel Červenkov (tréner Prešova): „Predviedli sme nervóznu hru, strácali sme veľa lôpt, najmä na súperovej polovici. Spokojný som iba s defenzívou, pretože v útoku sme mali veľa problémov. V budúcnosti budeme musieť pracovať aj na kondícii hráčov, ktorá nie je dobrá, ale stále sa zlepšuje. Z tohto zápasu som spokojný iba so ziskom bodu a s defenzívnou hrou.“

I. polčas

Presov banska bystrica

Na Štiavničkách sa začalo opatrne, miernu územnú prevahu mala Dukla, ale ako prví pohrozili hostia.

V 12. min zahral štandardku z pravej strany Papaj, poslal pekný center do ohňa, ale Adámik prestrelil bránku.

Domáci sa dostali do šance o štyri minúty neskôr, Brašeň našiel v šestnástke hlavu Rejdoviana, no lopta minula pravú žrď Divišovej svätyne.

Rejdovian sa ocitol aj v druhej príležitosti v 29. min, tentoraz mu prihral z ľavej strany Pančík, ale mladý banskobystrický futbalista v pokutovom území nezakončil z prvej a Diviš zasiahol bez väčších problémov. Po polhodine hry Rejdoviana prihrávkou našiel aj Hučko, ale tiesnený banskobystrický zakončovateľ nemieril medzi tri žrde.

II. polčas

Diváci videli v prvom polčase pramálo vzruchu pred bránkami a v druhom tento trend pokračoval.

Zaujal iba prenik Papaja po pravej strane, keď krátko po prestávke vnikol do šestnástky, ale mieril vysoko nad bránku.

Banskobystrický tréner poslal do hry dvoch nových útočníkov Laksíka a Ferenčíka, ale ani tí nevedeli nájsť recept na dobrú obranu Prešova.

Dukla mohla skórovať po rohovom kope v 75. min, keď zakončoval Laksík, ale loptu odpratal spred bránky obranca Tatrana Krajník. V záverečných minútach tlak Banskej Bystrice narastal, ale hostia umne zdržiavali hru a sústredili sa na defenzívu. Taktika hostí napokon slávila úspech a zápas sa skončil chudobným bezgólovým výsledkom.

FC Nitra – MFK Košice 4:1 (1:0)

Góly: 63. a 89. Cléber (druhý z pok. kopu), 45. Seydouba Soumah, 55. Boszorád – 53. Škutka, ŽK: 26. Šimončič, 63. Cléber – 8. Chupáč, 32. Sekulič, ČK: 35. Šimončič (Nitra) po druhej ŽK, rozhodovali: Ježík – R. Sluk, Kubačka, 890 divákov

Nitra: Kopecký – M. Szabó, Struhár, M. Kolmokov, Harbuľák – Šimončič – Čery (38. Boszorád), V. Gajdoš (90. Moravčík), Seydouba Soumah, Cléber (90. Zelenický) – Kroupa

Košice: Tofiloski – Ostojič, Chupáč (46. Gál-Andrezly), Bašista, Sekulič (46. Bukata) – Hovančík – Viazanko, K. Kuzma, Karaš, U. Matič – Škutka

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): „Ešte sa mi nestalo, aby som vyhral, keď mi vylúčia hráča. Súper bol nebezpečnejší, keď sme boli kompletní. Dali sme však náhodný druhý gól a potom sme to po taktickej stránke dobre ubránili. Chlapci išli naozaj nadoraz.“

Ján Kozák st. (tréner Košíc): „Z našej strany nie je čo hodnotiť, bolo to chaotické a prehrali sme zaslúžene.“

I. polčas

Futbal

Prvé strelecké pokusy zápasu si na svoje konto pripísal domáci Gajdoš, avšak do šance sa prví dostali hostia, keď v 29. min U.

Matič poslal presnú prihrávku z ľavej strany pred bránu, no Škutka v páde netrafil. Do konca prvého polčasu predviedol Seydouba Soumah dve pekné sóla, to v 45. min bolo úspešnejšie a otvoril skóre stretnutia.

II. polčas

Úvod druhej časti hry síce patril hosťom, keď po Kuzmovom centri zblízka vyrovnal Škutka, no v 55. min sa po prihrávke z ľavého rohu ihriska dostala lopta cez Kroupu k Boszorádovi a ten prekvapil Tofiloského – 2:1.

O osem minút už viedli Nitrania o dva góly, keď Seydouba Soumah ideálne našiel Clébera a ten obstrelil košického brankára – 3:1. Desať minút pred koncom nebezpečne vystrelil z 25 metrov Gál Andrezly, brankár Nitry Kopecký loptu vytlačil na žrď, ale dobiehajúci Škutka nedokázal trafiť odkrytú čas bránky. V 88. min fauloval obranca hostí Bašista v pokutovom území Clébera a ten stanovil z penalty stav na 4:1.

FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina 1:0 (1:0)

Gól: 39. Škvarka, ŽK: 39. Škvarka, 75. M. Kuciak, 88. Žilák, 89. Orávik – 50. Paur, rozhodovali: Samotný – Bednár, Žákech, 1978 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak – P. Pavlenda, Pavol Majerník, Bortel, Chren – Obročník – Orávik, Škvarka (90. Farkaš), Žilák (88. Janič), A. Candrák – Hodek (76. Bernáth)

MŠK Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Akakpo, S. Angelovič – Barčík (46. Deza), Šulek (28. Paur), Pečovský, Pich – Guima (70. Káčer) – Ceesay

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „My sme dnes boli nažhavení a sto percentne pripravení na zápas. Dávam klobúk dolu pred mojim mužstvom za predvedenú hru najmä v prvom polčase. Ukázali sme, ako sa má hrať o body. Mužstvo prejavilo charakter aj futbalovú kvalitu.“

Frans Adelaar (tréner MŠK Žilina): „Vždy pred stretnutím sa rozprávame o pripravenosti na zápas. Dnes 70 percent mojich hráčov koncentrovaných nebolo a mysleli si, že to bude ľahká práca. Odohrali sme súboj, ktorý sme prehrali a neostáva mi nič iné, len pogratulovať domácim k víťazstvu.“

I. polčas

žilina zlaté moravce

Od úvodnej minúty sa obojstranne ofenzívny futbal musel divákom páčiť. Už v 6. min prišla učebnicová akcia domácich po osi A. Candrák – Hodek s nepresnou koncovkou Žiláka.

Následne sa v dobrej pozícii ocitol P. Pavlenda, ale z 12-tich metrov mieril iba do S. Angeloviča. Majster odpovedal v 10. min, keď Ceesay v čistej pozícii preloboval M. Kuciaka, ale aj bránku.

V závere úvodnej štvrťhodiny Škvarkov exportný center našiel na malom vápne osamoteného Hodeka, ten hlavou mieril iba do pravej žrde Dúbravkovej bránky. V 27. min napriahol z 20-tich metrov Obročník, Dúbravka na dvakrát jeho projektil skrotil.

Pekný futbalový moment priniesla 31. min, keď Škvarka z rohu šestnástky poriadne vyprášil Dúbravkove rukavice. Na opačnej strane sa ocitol v dobrej príležitosti Pich, jeho strelu v poslednej chvíli odvrátil A. Candrák na roh. Za prejavenú aktivitu v úvodnom dejstve sa domáci dočkali zaslúženej odmeny v 39. min, keď si na spätnú Orávikovu prihrávku nabehol Škvarka a nekompromisne z 10 m napálil loptu do šibenice.

II. polčas

Do druhého dejstva vstúpili hostia ofenzívne, ale kombinácia im zjavne viazla. V 54. min sa Orávik predral cez Angeloviča, pozorný Dúbravka jeho strelu v poslednej chvíli stihol vyraziť pred seba. V 69. min striedajúci Deza vyhral bežecký súboj s P. Pavlendom, ale z ostrého uhla M. Kuciaka neprestrelil. V záverečnej štvrťhodine hrali hostia na dlhé nakopávané lopty, s ktorými však domácim veľa problémov nenarobili.

V 84. min sa predsa len v gólovej príležitosti ocitol Pich, zoči-voči M. Kuciakovi však trestuhodne prestrelil. Prvé historické víťazstvo ViOnu v Corgoň lige nad majstrom zo Žiliny bolo absolútne zaslúžené.