Velez-Zuzulová bola na sústredení, zažila strach v lietadle

Veronika Velez Zuzulová
Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová (na fotografii) bola po prvom kole líderkou, ale nakoniec skončila druhá. Na Rakúšanku Katharinu Truppeovú stratila 16 stotín sekundy. Foto: SITA/AP

ANNECY 2. októbra (WebNoviny.sk) – Z dvojtýždňového predsezónneho sústredenia v Argentíne zostanú najlepšej slovenskej slalomárke Veronike Velez-Zuzulovej najpamätnejšie spomienky na cestu domov. Trvala totiž tri dni a počas nej zažila pokazené lietadlo, vylievanie benzínu do mora, či neplánovaný nocľah navyše v Buenos Aires aj Barcelone.

Sústredenie v stredisku Ushuaia bolo výborné, veľmi sa nám spolu s francúzskym ženským tímom osvedčilo. Prvý týždeň veľa snežilo, podmienky boli komplikované, ale potom sa vyčasilo a dobre sa trénovalo. Celé dva týždne som najmä testovala lyže, v Európe by to bolo v tomto období oveľa zložitejšie,“ uviedla Veronika Velez-Zuzulová po návrate do Francúzska, kde už niekoľko rokov býva. Po chvíli doplnila aj zážitky z cesty domov, ktoré by najradšej vymazala z pamäti.

Vyhrala slalom kategórie FIS

Desať minút po vzlietnutí z Buenos Aires nám pilot oznámil, že sa nám pokazilo lietadlo. Lenže sme sa nemohli hneď vrátiť, museli sme vyliať benzín. Tak sme krúžili nad morom a vylievali ho. Našťastie, bolo pekné počasie, takže počas krúženia nás veľmi netriaslo. Ja sa osobne lietania dosť bojím, takže pre mňa to bola hrôza. Potom sme museli stráviť noc navyše v Buenos Aires a to isté na druhý deň aj v Barcelone, lebo sme nestihli ďalší letecký spoj. Namiesto utorkového príchodu domov sme prileteli až vo štvrtok,“ referovala Velez-Zuzulová.

Štvrtá slalomárka z tohtoročných majstrovstiev sveta v americkom Beaver Creeku absolvovala v Argentíne aj súťažný vstup do sezóny. V stredisku Cerro Castor vyhrala slalom kategórie FIS suverénne v konkurencii zväčša domácich reprezentantiek a francúzskych kolegýň z tímu. „Ten slalom bol plánovaný, chceli sme si vyskúšať v rámci tréningu aj súťaž. Bolo to však v Argentíne a konkurencia tomu zodpovedala.“

Bude jazdiť iba slalomy

Najbližšie má Velez-Zuzulová v pláne výjazd do športového centra v Paríži, kde budú spoločne s Francúzkami trénovať a stretnú sa aj s ďalšími domácimi športovcami. Dvakrát bronzová slalomárka v celosezónnom účtovaní Svetového pohára vstúpi do novej sezóny SP v najtočivejšej disciplíne tradične v polovici novembra vo fínskom Levi. Predtým v tradičnej októbrovej ouvertúre SP – obrovskom slalome na ľadovci Rettenbach v rakúskom Söldene (24.- 25. 10.) bude chýbať.

Budem jazdiť už iba slalomy, na tom sa nič nemení,“ dodala Velez-Zuzulová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Velez-Zuzulová