Velez-Zuzulová má formu ako hrom, túži však už po oddychu

Veronika Velez Zuzulová
Veronika Velez-Zuzulová Foto: SITA/AP

AARE 15. marca (WEBNOVINY) – V prvých piatich slalomoch tejto zimy nebola ani raz v najlepšej desiatke a nazbierala iba 38 bodov do hodnotenia tejto disciplíny vo Svetovom pohári v alpskom lyžovaní.

Najlepšia slovenská zjazdárka Veronika Velez-Zuzulová však sezónu predčasne „nezabalila““ a v ďalších štyroch pretekoch vrátane majstrovstiev sveta skončila piata, štvrtá a dvakrát druhá. To ju vynieslo na 8. miesto poradia v najtočivejšej disciplíne, ktorej už dva roky vládne mladá Američanka Mikaela Shiffrinová.

V sobotu v Aare aj pred troma týždňami v Maribore zdolala Velez-Zuzulovú iba táto 20-ročná olympijská víťazka a dvojnásobná majsterka sveta smerujúca za ziskom tretieho malého glóbusu za slalom v sérii.

Na Shiffrinovú momentálne nemá

„Pocity na pódiu pre tri najlepšie sú úžasné, vždy sa z toho veľmi teším. Ťažko povedať, či teraz v Aare boli moje jazdy ešte lepšie ako predtým v Maribore. Viem však, že sa cítim veľmi dobre, mám svoju pohodu a všetko ide tak ako má,“ prezradila so spokojnosťou v hlase Velez-Zuzulová po striebornom „double“ v pretekoch Svetového pohára.

K svojej americkej rivalke, ktorá ju v Slovinsku zdolala o 1,03 s a aktuálne vo Švédsku pridala k náskoku v cieli ešte 38 stotín, uviedla: „Mikaela víťazí s veľkým prehľadom, v prvom kole využije svoje nízke číslo a potom už má pohodlnú pozíciu. So sekundovým náskokom sa jej ide dobre. Ona musí mať pocit, že jej niekto šliape po krku, no ja to ešte momentálne nie som schopná. Medzi Mikaelou a mnou ide v 1. kole veľa dievčat a ja s mojím stále vysokým číslom na štarte (v Aare mala štrnástku – pozn. SITA) nemám dobrú pozíciu.“

Prvá sedmička by jej nemala ujsť

Velez-Zuzulová už neraz upozornila na to, že po problémoch v úvode sezóny a prepade do druhej desiatky štartovnej listiny slalomového poradia (WCSL) musí usilovne zbierať body, aby sa dostala späť do najlepšej sedmičky na štarte. V Aare sa jej to konečne podarilo, podľa WCSL už je siedma na svete, neznamená to však, že vo finále Svetového pohára o šesť dní vo francúzskom Méribeli bude mať na štarte jedno z čísel 1 až 7.

„Vo finále sezónnych bojov sa berie do úvahy poradie vo Svetovom pohári a nie štartová listina SP. Je to škoda, opäť budem mať číslo 8 až 15 a pri mojom šťastí si zase môžem vybrať štrnástku. Na druhej strane, v budúcej sezóne by mi už elitná prvá sedmička nemala ujsť,“ uviedla povzbudzujúco.

Najlepšia slovenská slalomárka má pred poslednými veľkými pretekmi sezóny formu ako hrom, ale túži už po oddychu. „Ani mi nie je ľúto, že už je koniec zimy. Mám pocit, že za posledný rok som sa nezastavila a už potrebujem oddych, aby som načerpala novú energiu,“ dodala členka užšej slalomovej špičky.

Poradie vo Svetovom pohári žien v hodnotení slalomu v sezóne 2014/2015 (po 8 z 9 pretekov):

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 579 bodov, 2. Frida Hansdotterová (Švéd.) 489, 3. Tina Mazeová (Slovin.) 389, 4. Kathrin Zettelová (Rak.) 332, 5. Šárka Strachová (ČR) 331, 6. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 287, 7. Wendy Holdenerová (Švaj.) 266, 8. Veronika Velez-Zuzulová (SR)

Poradie v hodnotení WCSL, čiže slalomovej listine pre nasadzovanie na preteky (po 9 slalomoch vrátane toho na MS 2015): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 753 bodov, 2. Frida Hansdotterová (Švéd.) 622, 3. Tina Mazeová (Slovin.) 439, 4. Šárka Strachová (ČR) 411, 5. Kathrin Zettelová (Rak.) 401, 6. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 336, 7. Veronika Velez-Zuzulová (SR) 315, 8. Wendy Holdenerová (Švaj.) 285.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kathrin ZettelováMikaela ShiffrinováTina MazeováVeronika Velez-ZuzulováWendy Holdenerová