Velez-Zuzulová skončila druhá v slalome Európskeho pohára

Veronika Velez Zuzulová
Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová (na fotografii) bola po prvom kole líderkou, ale nakoniec skončila druhá. Na Rakúšanku Katharinu Truppeovú stratila 16 stotín sekundy. Foto: SITA/AP

MELCHSEE FRUTT 8. januára (WEBNOVINY) – Dvojici slovenských reprezentantiek v alpskom lyžovaní Veronike Velez-Zuzulovej a Petre Vlhovej sa darilo vo štvrtkovom slalome žien na pretekoch Európskeho pohára vo švajčiarskom stredisku Melchsee Frutt.

Skúsenejšia 30-ročná Veronika Velez-Zuzulová skončila po menších problémoch v druhom kole na výbornom 2. mieste, keď po prvej jazde bola suverénne na čele hodnotenia. V súčte dvoch kôl zaostala iba o 16 stotín sekundy za Rakúšankou Katharinou Truppeovou, tretia skončila Švajčiarka Michelle Gissinová.

O jedenásť rokov mladšia Petra Vlhová, úradujúca juniorská majsterka sveta v tejto disciplíne, v druhej jazde dosiahla druhý najlepší čas a celkovo ju klasifikovali na 6. priečke s odstupom 1,90 s za víťazkou. Tretia Slovenka v štartovom poli Barbara Kantorová nedokončila 1. kolo.

V rovnakom stredisku je v piatok na programe večerný slalom EP. Obe slovenské reprezentantky by sa potom mali predstaviť aj na pretekoch Svetového pohára v rakúskom Flachau.

Preteky Európskeho pohára v Melchsee Frutt (Švaj.)

slalom žien – štvrtok: 1. Katharina Truppeová (Rak.) 1:45,66 min, 2. Veronika Velez-Zuzulová (SR) +0,16 s, 3. Michelle Gissinová (Švaj.) +1,14, … 6. Petra Vlhová (SR) +1,90

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barbara KantorováPetra VlhováVeronika Velez-Zuzulová