Velikáni operného neba sa stretnú v Košiciach

BRATISLAVA 31. augusta (WBN/PR) – Tak ako minulý rok, aj tento sa v spolupráci s neformálnym združením Zahraničných obchodných komôr na Slovensku a Nadáciou Petra Dvorského Harmony uskutoční v poradí už druhý ročník charitatívneho koncertu Hviezdy pre Harmony. Umelci zvučných mien sa na jednom pódiu stretnú 8. októbra 2011 v priestoroch Domu umenia Košice.

Cieľom koncertu je nielen pripraviť unikátny umelecký zážitok, ale hlavne podporiť možnosti poskytovania sociálnych služieb formou rehabilitačných pobytov deťom z celého Slovenska s diagnózou detskej mozgovej obrny. Výťažok z akcie, ako aj získané financie z verejnej zbierky, ktorá sa uskutoční priamo na podujatí, poputuje na tieto určené ciele.

Už po druhýkrát sa nám podarilo pripraviť toto podujatie, za čo musím v prvom rade poďakovať mojím umeleckým kolegom a priateľom, ktorým nie sú naše zámery a ciele cudzie. A samozrejme, každému divákovi, ktorý na koncert príde a podporí Nadáciu Harmony prostredníctvom verejnej zbierky, ktorá sa bude konať priamo na koncerte. Pretože touto cestou sa snažíme pomáhať deťom, ktoré majú isté telesné postihnutie a aspoň čiastočne im uľahčiť ich neľahký osud,“ povedal Peter Dvorský. Rovnaký názor má aj zástupkyňa združenia Zahraničných obchodných komôr na Slovensku Lívia EperjesiováCharitatívny koncert Hviezdy pre Harmony organizujeme už druhý rok a vždy nás teší veľký záujem ľudí, ktorí svojou štedrosťou podporujú humánne ciele Nadácie Harmony. Sme veľmi vďační aj našim umelcom, ktorí sa vždy ochotne a s nadšením zapoja do tohto podujatia a neraz tomu prispôsobujú svoje pracovné povinnosti. Pomáhať slabším a handicapovaným by mala byť ľudská povinnosť každého z nás a podľa toho k tomu pristupujeme aj my.“

A na čo sa môžu diváci tešiť? Program koncertu bude skutočne skvostný. O umelecký zážitok sa postarajú umelci takých zvučných mien ako Eva Urbanová, Otokar Klein, Peter Berger, Martin Gurbaľ, Marián Lukáč, Michalea Várády, Denisa Šlepkovská, Iveta Matyášová, Táňa Paľovčíková- Paládiová, Patrícia Janečková, Peter, Miroslav a Jaroslav Dvorskí.

Koncert bude zároveň aj pripomenutím si krásneho životného jubilea maestra Petra Dvorského, ktorý po tieto dni oslávi svoje 60. narodeniny.

www.hviezdypreharmony.sk

www.nadaciaharmony.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Patrícia JanečkováPeter Dvorský