Veľká Británia vyhlásila koronavírus za vážnu hrozbu, povolila zatýkanie nakazených

Koronavírus
Foto: SITA/AP

Veľká Británia vyhlásila nový čínsky koronavírus za „vážnu a bezprostrednú hrozbu pre zdravie verejnosti“ a ohlásila zároveň nové opatrenia s cieľom zastaviť šírenie ochorenia. Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že ľudia nakazení vírusom budú odteraz nútene umiestnení do karantény a nebudú ju môcť dobrovoľne opustiť.

Zdravie a bezpečnosť pacientov

Podľa ministerstva ide o efektívny spôsob, ako „oddialiť alebo zabrániť ďalšiemu šíreniu vírusu“. Cieľom týchto krokov je zaistiť zdravie a bezpečnosť pacientov, ako aj zdravotníckych pracovníkov, ktorí prídu do kontaktu s infikovanými.

Zmena nasleduje po tom, čo istého Brita, ktorý sa infikoval vírusom na obchodnej konferencii v Singapure, spájajú v Európe s najmenej siedmimi ďalšími prípadmi.

Prípady aj v Európe

Britské úrady zatiaľ registrujú len štyri z celkovo 39 prípadov nákazy v Európe, avšak riziko predstavuje najmä skutočnosť, že krajina je kľúčovým dopravným uzlom medzi Európou a Áziou.

Počet infikovaných v Číne dosiahol v pondelok 40 171, počet úmrtí stúpol na 908. Mimo Číny zaznamenali doteraz vyše 360 prípadov nákazy vrátane dvoch úmrtí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom