Veľké priznanie legendárneho brankára Buffona, v minulosti trpel ťažkými depresiami

Gianluigi Buffon
Brankár Gianluigi Buffon. Foto: archívne, SITA/AP

RÍM 10. januára (WebNoviny.sk) – Taliansky futbalový brankár Gianluigi Buffon priznal, že približne pred pätnástimi rokmi trpel ťažkými depresiami. Štyridsaťročný držiteľ titulu majstra sveta z roku 2006 je považovaný za jedného z najlepších gólmanov všetkých čias.

Napriek úspešnej kariére rodák z Toskánska tvrdí, že nebol vždy šťastný. „Keď som mal 25 rokov, prišiel som za trénerom brankárov Juventusu Turín Ivanom Bordonom a povedal som mu, aby namiesto mňa postavil do bránky náhradného gólmana Antonia Chimentiho. Necítil som sa na to. Mal som panický záchvat a nebol som schopný chytať,“ priznal Buffon v rozhovore pre Vanity Fair.

Pre spomenutý problém musel isté obdobie navštevovať psychológa. „Na niekoľko mesiacov pre mňa všetko stratilo zmysel. Vyzeralo to, ako keby sa o mňa nik nezaujímal. Všetci sa pýtali na Buffona, ale nik sa nestaral o ‚Gigiho‘,“ vysvetlil gólman francúzskeho majstra Paríž St. Germain.

Taliansky veterán medzi tromi žrďami sa z týchto stavov neskôr dostal a Juventusu pomohol postupne k zisku deviatich titulov v domácej súťaži Serie A.

„Musel som si prejsť tými depresiami, bolo to pre mňa kľúčové nielen vo futbalovej kariére. Našťastie som o nich mohol rozprávať. Nie som typ človeka, ktorý má problém plakať pred inými a ani v sebe nedusím svoje ťažkosti. Nikdy som sa za podobné veci nehanbil,“ uzavrel Gianluigi Buffon.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gianluigi Buffon
Firmy a inštitúcie Juventus Turín