Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto enel.it
12. 12. 2013 19:39 Aktuality od vEnergetike.skSITA

Agentúra Moody’s potvrdila ratingy Enelu

Potvrdenie ratingu dlhodobých nezabezpečených záväzkov Enelu na stupni Baa2 naďalej odzrkadľuje stále náročné makroekonomické, regulačné a podnikateľské prostredie v Španielsku a Taliansku, ktoré sú hlavnými trhmi spoločnosti.

Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s vo štvrtok potvrdila talianskej energetickej skupine Enel rating dlhodobých nezabezpečených záväzkov na úrovni Baa2/(P)Baa2. Agentúra zároveň potvrdila španielskej dcére Enelu, spoločnosti Endesa S.A, rating na stupni P-2 a jej dcéram International Endesa B.V. a Endesa Capital, S.A rating na úrovni Baa2/(P)Baa2. Výhľad všetkých ratingov je negatívny.

Štvrtkové rozhodnutie agentúry nasleduje po tom, ako potvrdila rating záväzkov španielskej vlády na stupni Baa3 a zmenila výhľad na stabilný z negatívneho. Potvrdenie ratingu dlhodobých nezabezpečených záväzkov Enelu na stupni Baa2 naďalej odzrkadľuje stále náročné makroekonomické, regulačné a podnikateľské prostredie v Španielsku a Taliansku, ktoré sú hlavnými trhmi spoločnosti.

Spoločnosť Enel pôsobí aj v SR. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Po ukončení privatizácie v apríli 2006 Enel S.p.A. kontroluje 66 % akcií spoločnosti a zvyšných 34 % vlastní Slovensko prostredníctvom Fondu národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR. Elektrárne prevádzkujú 5 737 megawattov inštalovaného výkonu. Slovenské elektrárne sú prevádzkovateľom dvoch jadrových elektrární, dvoch tepelných elektrární a 34 vodných elektrární.

Odporúčané články

Enel Green Power začal výstavbu veterného parku v Oklahome Dlh Enelu by do konca roka mohol klesnúť výraznejšie

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z energetiky raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Ministerstvo sa najviac natrápilo so zastavením exekúcií, Gálovi prešli aj iné kľúčové zákony Bol to nervózny deň, hodnotí Peter Sagan 10. etapu Tour de France 2019 Čaká nás čiastočné zatmenie Mesiaca, Slováci budú môcť pozorovať aj planéty Saturn a Jupiter

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X